Buly - debata expertů

Svitavy i potřetí vyzrály na Děčín, výhru od postupu je také Nymburk

Basketbalisty Nymburka dělí jediné vítězství od postupu do semifinále NBL. Úřadující šampioni deklasovali i ve třetím čtvrtfinálovém zápase Kolín, na hřišti soupeře tentokrát triumfovali 106:61. Stejně jednoznačná je překvapivě i další série, v níž Svitavy vedou nad vicemistry z Děčína po domácí výhře 82:69 rovněž 3:0 na zápasy. Přímý přenos čtvrtého utkání série ze Svitav sledujte v sobotu od 19:00 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Děčín přitom ve Svitavách začal lépe a ještě v poločase vedl o šest bodů, do poslední čtvrtiny ale vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu 60:60.

Pak však hosté předvedli dokonalý kolaps - v poslední části dali jen devět bodů a jsou zápas od vyřazení.

Nymburk naopak předvedl další suverénní výkon a podruhé v sérii nastřílel soupeři přes 100 bodů.

Obhájci titulu se opět mohli spolehnout na střelbu z tříbodové vzdálenosti, díky níž nasbírali 45 bodů.

Navíc dobře bránili a rozdělili minuty mezi všechny hráče. Hlavním tahounem byl Jaromír Bohačík s 24 body.

"Začali jsme dobře v obraně, což nám umožnilo létat rychle dopředu a skórovat jednoduché koše z rychlých protiútoků. V tom se cítíme dobře. Tím jsme získali to sebevědomí do dalších minut utkání," řekl Bohačík.

"Nymburk je o více tříd lepší tým než my. Nemůžeme s nimi hrát takový hurá basket nahoru-dolů. Oni mají plno hráčů, mají větší rotaci, mohou střídat a my pak už prostě nezvládáme běhat," řekl kolínský Petr Dokoupil, autor dvanácti bodů.

"Myslím, že můžu říci za všechny kluky, že nechceme z této série odcházet čtyřikrát o padesát a zítra pro to uděláme maximum," dodal.

Výsledky čtvrtfinále play-off NBL:

Kolín - Nymburk 61:106 (13:30, 20:48, 41:83)
Nejvíce bodů: Skinner 14, Dokoupil 12, Číž a Vocetka po 8 - J. Bohačík 24, Vyoral 13, Hruban 11, Peterka a Davis po 10. Stav série 0:3.

Svitavy - Děčín 82:69 (16:24, 38:44, 60:60)
Nejvíce bodů: Slezák 20, Marko 13, Jelínek a Kotásek po 10 - Ježek 11, Pomikálek 10, Krakovič a Feštr po 8. Stav série 3:0.