Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Stovka a "povinný" debakl. USK deklasoval v prvním finále Žabiny

Start nepřekvapivý. První ligové finále se odehrávalo podle not domácích basketbalistek USK Praha. Bronzové z Euroligy rozdrtily tým Žabiny Brno 108:51 a vykročily za devátým titulem za sebou a třináctým celkově. Nejlepší střelkyní zápasu byla Alena Hanušová se 40 body, ačkoli začala na lavičce. Dvouciferných čísel dosáhly ještě Marija Režanová (17) s Isabelle Harrisonovou (12).

Utkání USK Praha - Žabiny Brno
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové potvrdily v domácí hale USK na Královce roli jasného favorita už v úvodní čtvrtině, kterou vyhrály 32:8. Náskok pak neustále zvyšovaly až na konečných 57 bodů.

Času na odpočinek nebylo příliš. Tři dny po Final Four nastoupily Pražanky do finále, ovšem nasazení jim nechybělo. Brněnské Žabiny přehrávaly především rychlým protiútokem. Domácí hráčky byly v takové pohodě, že se Harrisonová dokonce už ve druhé čtvrtině pokusila zasmečovat míč do koše.

Je nám líto, video expirovalo.
USK si v prvním finále smlsl na Žabinách

USK prodloužil ligovou neporazitelnost už na 171 zápasů. Naposledy USK porazily v dubnu 2013 právě Brňanky, tehdy ještě hrající pod názvem IMOS Brno. Žabiny jsou se 14 tituly nejúspěšnějším týmem samostatné soutěže, do finále letos postoupily po pěti letech.

Druhý zápas je na programu v sobotu v Brně, mistr bude znám nejdříve příští středu, kdy se hraje na palubovce vysoce favorizovaných obhájkyň prvenství.

USK Praha - Žabiny Brno 108:51 (32:8, 54:26, 84:37)

Nejvíce bodů: Hanušová 40, Režanová 17, Harrisonová 12 - Stoupalová 10, Lančová 9. Fauly: 17:20. Trestné hody: 6/12 - 9/17. Trojky: 6:6. Doskoky: 45:36. Stav série: 1:0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy