Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Startují nejvyšší volejbalové soutěže mužů i žen, favorité se nemění

Praha - Shodně odstartují obě nejvyšší domácí volejbalové soutěže, jejichž favorité se nemění. Hlavními adepty na extraligové tituly jsou jejich obhájci - muži Jihostroje České Budějovice a ženy Agel Prostějov.

Utkání České Budějovice - Ostrava
zdroj: ČTK autor: David Veis

Budějovičtí zůstali prakticky ve stejném složení jako v minulé sezoně. Odešel jen blokař Michal Sukuba, kterého v roli kapitána nahradil nahrávač Filip Habr. "Když předvedeme maximum, pak věřím, že může pomýšlet na ty nejvyšší mety," řekl trenér Jan Svoboda. "Očekává se od nás obhajoba a náš cíl nemůže být menší," uvedl prezident osminásobného českého mistra Jan Diviš.

K největším konkurentům Jihočechů v dvanáctičlenné extralize patří opět Dukla Liberec, Ostrava či Zlín, ale i Benátky nad Jizerou a Příbram. Zamíchat kartami chce nováček VK ČEZ Karlovarsko, kam odešel Sukuba. Klub má i zahraniční posily. "Jsme nový tým a začínáme s pokorou. Naším základním cílem je play-off," řekl kouč Petr Brom.

Jasným favoritem mezi ženami je opět Prostějov. Vítězky uplynulých šesti ročníků extraligy mají tým znovu složený především ze zahraničních posil kvůli Lize mistryň a v domácí soutěži by neměly mít konkurenci. Novou nahrávačkou se stala dvojnásobná vicemistryně Evropy Kathleen Weissová z Německa. "Pokud budeme poctivě makat, tak bychom znovu měli vyhrát extraligu i národní pohár. Tým určitě má slibný potenciál," řekla kapitánka Solange Soaresová, univerzálka pocházející z Brazílie.

Druhý v minulé sezoně skončil Olymp Praha, který před sezonou opustilo několik hráček a tým je doplněn nadějnými juniorskými reprezentantkami. "Historie klubu a výsledky posledních sezon nás zavazují k medailovým cílům," řekl trenér Stanislav Mitáč. Na elitní čtyřku myslí i UP Olomouc a KP Brno, ambice má rovněž Frýdek-Místek. Soutěž žen bude v nadcházejícím ročníku hrát místo deseti jen devět týmů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy