Volejbalový magazín

Šňůru výher natáhli basketbalisté Nymburka už na 59 a vyrovnali svůj rekord

Jasným vítězstvím 88:52 nad Pardubicemi začali nový ligový ročník basketbalisté Nymburka, kteří usilují o sedmnáctý titul za sebou. Středočeský celek si navíc připsal 59. výhru v řadě a vyrovnal vlastní ligový rekord.

Úřadující mistři měli od začátku zápas pod kontrolou. Po první čtvrtině vedli o devět bodů a náskok bez větších potíží postupně navyšovali. Nejlepším střelcem domácích byl s 16 body Vojtěch Hruban, dalších 13 bodů přidal Hayden Dalton, jedna z pěti nových tváří v nymburském celku.

Do utkání také zasáhlo hned šest členů úspěšné české reprezentace, která na nedávném mistrovství světa obsadila historické šesté místo. Za domácí to byli Hruban, Jaromír Bohačík, Pavel Pumprla, Martin Kříž a Martin Peterka, za hosty pak Tomáš Vyoral, který ještě v minulém ročníku působil právě v Nymburku.

Nymburk v nejvyšší soutěži neprohrál od loňského března, kdy v předposledním kole nadstavby podlehl 69:73 shodou okolností na palubovce dnešního soupeře z Pardubic. Středočeský celek vyrovnal vlastní rekord z let 2013 a 2014, kdy stejně jako v minulém ročníku prošel sezonou bez jediné porážky.

Až ve druhém prodloužení vybojovali basketbalisté Děčína úvodní vítězství, úřadující vicemistři zdolali Svitavy 98:96. Děčín v repríze semifinále play-off minulé sezony sváděl s Tury vyrovnaný souboj.

Po základní hrací době byl stav nerozhodný 77:77, po prvním prodloužení měly oba týmy na kontě 86 bodů. Nerozhodný výsledek zlomil až sekundu před koncem druhého prodloužení Klinton Carlsson.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body hostující Šimon Puršl, který navíc přidal osm doskoků. Domácí Děčín táhl Lamb Autrey s 26 body.

Prodlužovalo se i v Brně, odkud si nakonec Ústí nad Labem odvezlo výhru 91:88. Obhájci ligového bronzu z Olomoucka porazili před domácími fanoušky Hradec Králové 93:70.