HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Slovenský mistr z Levic poprvé v NBL vyhrál

Praha - Basketbalisté slovenského mistra Levic mají první vítězství v NBL. Po dvou domácích porážkách od vicemistrovského Prostějova a šampionů z Nymburka dosáhli na dva body na palubovce ambiciózních Pardubic, první výjezd slovenských hostů na české palubovky skončil jejich výhrou 65:62.

Utkání Pardubice - Levice
zdroj: ČT4

Svěřenci českého kouče Františka Róna položili základ k vítězství v prvním poločase, kdy úsek mezi 8. a 15. minutou vyhráli 12:0 a ujali se vedení 30:14. Pardubičtí po přestávce mocně dotahovali, ale skóre na svoji stranu už překlopit nedokázali. Hosty dovedl k vítězství 29 body Esian Henderson.

Lídrem tabulky je Kolín po těsné výhře 77:75 v Bratislavě nad druhým slovenským účastníkem Interem. Jihočeši v poslední pětiminutovce málem ztratili patnáctibodové vedení (71:56). Druhou výhru si připsaly i favorizovaný Prostějov, který porazil Plzeň vysoko 83:57, a Děčín, který dobyl ostravskou palubovku (79:70).