Svět motorů

Skvělý LeBron košem v závěru udržel vítěznou šňůru Miami

Miami - LeBron James košem 3,2 sekundy před koncem zápasu proti Orlandu prodloužil v NBA vítěznou šňůru basketbalistů Miami, kteří vyhráli pošestnácté za sebou. Dvoubodový zásah hvězdy ligy znamenal obrat na konečných 97:96, Miami přitom ve druhém poločase floridského derby ztratilo dvacetibodový náskok.

LeBron James
zdroj: Getty Images

James zápas rozhodl úspěšným nájezdem na levou ruku, ke kterému se odhodlal poté, co v předchozích momentech minul dvě trojky. "Další takovou střelu už jsem neměl v úmyslu zkoušet," řekl James, s 26 body nejlepší střelec vítězů.

Poražený tým vedl Nikola Vučevič, který se blýskl 25 body a 21 doskoky. Dvaadvacetiletý Černohorec narozený ve Švýcarsku zaznamenal alespoň dvacet doskočených míčů podruhé v kariéře a předtím se mu to povedlo rovněž proti Miami. V silvestrovském zápase proti Heat se zaskvěl 20 body a 29 doskoky.

Zářil i Bryant s Lakers

Velký obrat se ve středu povedl losangeleským Lakers, které Kobe Bryant dovedl 42 body k výhře 108:102 v New Orleans. Lakers prohrávali až o 25 bodů a ještě po třech čtvrtinách byli pozadu o osmnáct, ale poslední část ovládli i díky dvacetibodové šňůře v poměru 33:9. Bryant si připsal i 12 asistencí, Dwight Howard zaznamenal 20 bodů a 15 doskoků.

Jodie Meeks a Kobe Bryant
zdroj: ČTK/AP autor: Gerald Herbert

"Přestože jsme hráli proti týmu, který nemá zrovna nejlepší bilanci na světě, tak nás taková výhra ještě víc stmelí," řekl Bryant. Lakers se vrátili na vyrovnanou bilanci 31-31, na první nepostupové pozici jim navíc v boji o play off nahrály prohry osmého Utahu v Clevelandu (101:104) a sedmého Houstonu v Dallasu (108:112).

Washington prohrál v Minnesotě 92:97, přičemž Jan Veselý odehrál osm minut bez vstřeleného bodu. Připsal si alespoň tři doskoky a jeden blok.

Los Angeles Clippers na své palubovce porazili Milwaukee Bucks 117:101 a v domácím dresu si Blake Griffin připsal třetí triple double v kariéře. Nasbíral 23 bodů a po 11 doskocích i asistencích.

Výsledky:

Atlanta - Philadelphia 107:96, Charlotte - Brooklyn 78:99, Cleveland - Utah 104:101, Dallas - Houston 112:108, Detroit - New York 77:87, Golden State - Sacramento 87:83, Indiana - Boston 81:83, LA Clippers - Milwaukee 117:101, Memphis - Portland 91:85, Miami - Orlando 97:96, Minnesota - Washington 87:82 (za hosty Veselý 3 doskoky), New Orleans - LA Lakers 102:108, Phoenix - Toronto 71:98, San Antonio - Chicago 101:83.