Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Skupina završená vítěznou tečkou nad Domžale. Nymburk jde do play-off z třetí pozice

Domžale (Slovinsko) – Postup sice měli jistý, basketbalisté Nymburku však ani na závěr základní skupiny Ligy mistrů nepolevili. Na hřišti Domžale zvítězili 67:57 a s bilancí deseti výher ze 14 zápasů jdou dál ze třetího místa zaručující předkolo play-off. Soupeře se dozvědí při pátečním losování.

Domžale drželo s českým mistrem krok jen v první čtvrtině. Pak hosté začali potvrzovat roli favorita, ačkoli se jim nedařila střelba. Trefili jen čtyři trojky z 22 pokusů a zahodili hned 14 trestných hodů. Nymburk si však pomáhal na doskoku, kde měl jasnou převahu a doskočil 50 míčů, z toho 17 v útoku. Navíc zpod koše dal 42 ze 67 bodů.

Domžale zazlobilo jen ve třetí čtvrtině, kdy se po trojce českého reprezentanta Tomáše Kyzlinka dotáhlo na rozdíl pouhých čtyř bodů. Nymburk však rychle znovu odskočil šňůrou 22:4, utekl až na rozdíl 22 bodů a v závěru si mohl dovolit šetřit síly.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 18 body hostující Bryon Allen, Diamon Simpson přidal 11 bodů a 10 doskoků. Kyzlink měl za domácí 11 bodů, šest doskoků a dvě asistence.

Domžale - Nymburk 57:67 (17:17, 27:37, 41:58)

Nejvíce bodů: Remekun 15, Atanackovič 12, Kyzlink 11 - Allen 18, Simpson 11, Hruban 9, Benda 8. Fauly: 17:13. Trestné hody: 15/9 - 21/7. Trojky: 8:4. Doskoky: 39:50.