Volejbalový magazín

Sehnal dotáhl USK k vítězství na palubovce Brna, do čtvrtfinále vstoupila úspěšně i Opava

Po dvou výhrách basketbalistů Nymburku a Kolína odstartovalo čtvrtfinále play-off pro další kvarteto mužstev. V Brně prohrál domácí tým s USK Praha 69:76, který vedl autor 27 bodů rozehrávač Ondřej Sehnal. Opava ustála roli favorita a zdolala Hradec Králové 89:84.

Utkání Brno – USK Praha
zdroj: facebook.com/Basket Brno

USK v Brně vedl ještě šest minut před koncem o jedenáct bodů (66:55), nakonec se ale rozhodovalo v samotném závěru. Dvě minuty před klaksonem se domácím podařilo vyrovnat na 69:69, ale další body už nepřidali. Rozhodnutí vzal na sebe Sehnal, jenž vstřelil rozdílových pět bodů.

"Celou sezonu to cítím tak, že ve mě trenér a spoluhráči věří, abych podobné situace bral na sebe. Takže jsem to na sebe vzal a dopadlo to vítězstvím," řekl v rozhovoru v České televizi viditelně vyčerpaný hrdina zápasu.

Sehnalův výkon ocenil i brněnský Viktor Půlpán. "Ondra tuhle sezonu hraje skvěle. Nechali jsme mu střely, které nebyly jednoduché, ale on je dokázal proměňovat. Ale tohle nás neporazilo, spíš zbytečné chyby, které jsme dělali," uvedl autor 10 bodů, jehož spoluhráč Javion Blake vstřelil jen o dva body méně než Sehnal.

Hradec Králové sice vyhrál v Opavě pokaždé o bod tři čtvrtiny, ale první část prohrál 24:32, což bylo nakonec rozhodující. Shodně 19 bodů nastříleli domácí Martin Gniadek a také díky pěti trojkám hostující Filip Halada.

Odvety se hrají v Brně a Opavě ve středu.