MČR v půlmaratonu

Satoranský zaznamenal v přípravě NBA dosud nejlepší střelecký výkon

Lexington (USA) - Basketbalista Tomáš Satoranský předvedl v pátém přípravném utkání před startem NBA dosud nejlepší střelecký výkon. Proti Sacramentu dal český reprezentant 11 bodů, Washington ale prohrál 119:124 a připsal si v přípravě třetí porážku.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP/Nick Wass

Satoranský odehrál z pozice náhradníka solidních téměř 25 minut, zaznamenal také čtyři doskoky a dvě asistence. Jeho konkurent na postu rozehrávače Trey Burke strávil na palubovce přes 29 minut a k 14 bodům přidal deset asistencí.

Oba dostali více prostoru než hvězdný John Wall, který coby člen základní pětky odehrál něco přes 22 minut, během nichž dal 11 bodů. V týmu Sacramenta se dařilo střelecky hlavně DeMarcusi Cousinsovi a Darrenu Collinsovi, již nasbírali shodně 22 bodů. Před Satoranského premiérou v NBA sehraje Washington v přípravě ještě zápasy proti obhájci titulu Clevelandu a Torontu.