Satoranský nastřílel 15 bodů, Wizards ale prohráli a play-off se jim vzdaluje

Tomáš Satoranský při návratu do sestavy Washingtonu nastřílel 15 bodů, ale Wizards prohráli v Charlotte 110:123. Český rozehrávač chyběl v posledních dvou duelech před Utkáním hvězd, nyní jako čerstvý otec dcery opět nastoupil v základní pětce a za 26 minut hry přidal i tři doskoky a čtyři asistence.

Tomáš Satoranský v obraně v utkání proti Charlotte
zdroj: ČTK/AP autor: Chuck Burton

Wizards na přímého konkurenta v boji o postup do vyřazovacích bojů nestačili a po třetí porážce za sebou se jim play-off na 11. místě ve Východní konferenci opět vzdálilo. Hostům nebylo nic platné, že si Bradley Beal vylepšil sezonní maximum na 46 bodů.

Satoranský trefil dvě z pěti trojek, ale z pole celkově střílel s úspěšností skoro 67 %. Ve statistice plus minus byl pražský rodák druhý nejlepší z týmu. S ním na hřišti Washington prohrál pouze o bod.

Wizards sice do utkání dobře vstoupili a v úvodní čtvrtině si vypracovali až dvanáctibodový náskok, jenže druhou část prohráli 22:38 a ani po změně stran se jim už do utkání vrátit nepodařilo. Domácí táhl Kemba Walker s 27 body a 11 asistencemi.

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších akcí večera:

Denver dál šlape v Západní konferenci na paty vedoucím obhájcům titulu z Golden State. Nuggets si odvezli z Dallasu vítězství 114:104 zejména zásluhou Nikoly Jokiče. Srbský pivot se postaral o 19 bodů, 13 doskoků a osm asistencí. Druhý celek Východní konference Toronto si poradilo se San Antoniem 120:117. Rozdílový koš dal ještě loni člen Spurs Kawhi Leonard, autor 25 bodů.

Dvě prodloužení potřebovali basketbalisté Oklahomy k tomu, aby zdolali Utah 148:147. O 88 bodů Thunder se postaraly dvě hlavní hvězdy domácích Russell Westbrook (43 bodů, 15 doskoků a osm asistencí) a autor vítězné střely Paul George (45 bodů, devět doskoků a sedm asistencí). Jazz nespasilo 38 bodů Donovana Mitchella ani 26 bodů a 16 doskoků pivota Rudyho Goberta.

NBA:

Atlanta - Detroit 122:125, Charlotte - Washington 123:110 (za hosty Satoranský 15 bodů, 3 doskoky, 4 asistence), Dallas - Denver 104:114, Indiana - New Orleans 126:111, Memphis - LA Clippers 106:112, New York - Minnesota 104:115, Oklahoma City - Utah 148:147 po druhém prodl., Orlando - Chicago 109:110, Toronto - San Antonio 120:117.