Paralympijský magazín

Satoranský nahrával a Wizards uspěli v Chicagu, Westbrook vyrovnal rekord Chamberlaina

Tomáš Satoranský nastoupil opět v základní sestavě Washingtonu a byl u rozhodující bodové šňůry v utkání proti Chicagu, která vedla ke konečnému vítězství 134:125. Český rozehrávač přispěl k triumfu Wizards 11 asistencemi, čímž vyrovnal osobní rekord. Navrch přidal sedm bodů a stejný počet doskoků. Hvězdou večera v NBA byl Russell Westbrook z Oklahomy, který devátým triple doublem v řadě napodobil legendárního rekordmana Wilta Chamberlaina.

Tomáš Satoranský v rozhovoru s trenérem Wizards Scottem Brooksem
zdroj: ČTK/AP autor: Nick Wass

Sérii čtyř utkání na palubovkách soupeřů Wizards nezačali dobře, takže si po dvou minutách musel kouč Scott Brooks vzít za stavu 2:10 první oddechový čas. Až pak se hosté rozjeli a nastartovali obrat. Český reprezentant sice střelecky neexceloval, ale přihrával spoluhráčům nejen na smeče.

Po první ještě celkem vyrovnané čtvrtině vedení hostů narůstalo až na 76:61 v polovině zápasu. Pak už si Washington náskok víceméně hlídal, a přestože obě zbylé dvanáctiminutovky prohrál, dokráčel si pro druhou výhru ve dvou dnech.

Bradley Beal se o ni zasloužil 31 body. Střídající Chasson Randle, který profesionální kariéru rozjel v Nymburce, si vylepšil osobní rekord na 20 bodů, stejný bodový zápis měl i další náhradník Parker.

Bulls se mohli spolehnout na Zacha LaVina, autora 26 bodů. Na 20 bodů a 11 asistencí dosáhl Lauri Markkanen, ale přišel tím o sérii tří utkání v řadě s více než 30 body. Otto Porter Jr. zatížil konto svých bývalých spoluhráčů 17 body.

Podívejte se na deset nejlepších akcí večera v NBA:

Po sérii šesti výher prohrál nejlepší celek soutěže Milwaukee. Kvůli problémům s kolenem scházel Giannis Antetokounmpo a bez něj Bucks nestačili před svými fanoušky na Orlando 83:103. Druhé Toronto zaváhání využilo, protože udolalo v New Yorku domácí Knicks 104:99.

Kyle Lowry se o to zasloužil 22 body. Z lavičky nastoupil poprvé v dresu kanadského klubu pivot Marc Gasol a uvedl se sedmi body a šesti doskoky za necelých 19 minut na hřišti.

James Harden protáhl svou střeleckou sérii se zápisy nad 30 bodů na 29 utkání, ale jeho Houston po třech výhrách v řadě neuspěl. Podlehl doma 112:117 Oklahomě, kterou táhl s 45 body a 11 doskoky Paul George.

Russell Westbrook zaznamenal 21 bodů, 12 doskoků, 11 asistencí a devátým zápisem triple double v řadě vyrovnal rekord legendárního Wilta Chamberlaina. Boston sice ovládl první čtvrtinu duelu s LA Clippers 43:20, ale pak se zranil Kyrie Irving a Celtics nejvyšší 28bodové vedení prohospodařili.

Výsledky NBA:

Atlanta - Charlotte 120:129, Boston - LA Clippers 112:123, Chicago - Washington 125:134 (za hosty Satoranský 7 bodů, 7 doskoků, 11 asistencí), Houston - Oklahoma City 112:117, Indiana - Cleveland 105:90, Memphis - New Orleans 99:90, Milwaukee - Orlando 83:103, New York - Toronto 99:104, Utah - San Antonio 125:105.