Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Satoranský dotáhl Barcelonu k vyrovnání série s Krasnodarem

Krasnodar - Basketbalisté Barcelony vyhráli ve čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Lokomotivu Kubaň Krasnodar 92:66 a srovnali stav série na 1:1. Další dva zápasy hrají na své palubovce. Na výhře se výraznou měrou podílel český reprezentant Tomáš Satoranský, který zaznamenal double double za 13 bodů a deset asistencí a vytvořil si tak osobní maximum v přihrávkách.

Tomáš Satoranský v dresu Barcelony
zdroj: ČTK autor: David Šváb

První zápas vyhrál Krasnodar, a tak Barcelona nutně potřebovala druhý duel zvládnout. To si uvědomoval i Satoranský, který do zápasu vstoupil ve velkém stylu a k úvodnímu náporu v podobě vedení 13:5 přispěl pěti body a dvěma asistencemi.

Pak sice domácí srovnali krok, ale velké problémy jim dělal velmi dobře hrající Stratos Perperoglu a Barcelona znovu soupeři utekla. Navíc Satoranský po svém návratu na hřiště znovu kraloval a Barcelona pod jeho taktovkou získala poločasové vedení o 17 bodů.

Postupně hosté své vedení ještě navýšili až na 27 bodů, ale pak šel Satoranský ze hry a Krasnodar stáhl ztrátu na 13 bodů. Jenže návrat českého rozehrávače Barcelonu probudil a drama se nekonalo. Satoranský definitivně zlomil odpor domácích hráčů smečí a trojkou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy