Sportovní zprávy

Satoranský debakl Washingtonu neodvrátil, Golden State ukončil sérii proher

Dvanáctou porážku z osmnácti zápasů si připsali v NBA basketbalisté Washingtonu. Tentokrát na palubovce Toronta 107:125. Český reprezentant Tomáš Satoranský za 24 minut nastřílel 9 bodů a přidal 3 asistence. Úřadující šampioni z Golden State zastavili šňůru nezdarů a zvítězili 125:97 nad Portlandem.

Utkání Toronto - Washington
zdroj: AP autor: Chris Young

Washington šel do střetnutí povzbuzen minulou výhrou nad LA Clippers, jenže opět se trápil v obraně. Toronto se chytilo v útoku a už ve třetí čtvrtině pokořilo hranici sta bodů. Wizards se naopak prosazovali přes obranu domácích stěží, a tak často stříleli z dálky. Dokonce 46 pokusy za tři body vytvořili rekord klubu, ale proměnili pouze 9 z nich.

Dnes čeká Wizards další zápas, a tak v poslední čtvrtině už trenér Scott Brooks šetřil největší hvězdy. Satoranský si i proto vylepšil statistiky mimo jiné efektní smečí.

Clippers odvrátili druhou porážku za sebou díky skalpu Memphisu po výsledku 112:107 v prodloužení. Ještě dvě sekundy před koncem normální hrací doby sice prohrávali o tři body, ale pak byl při pokusu z dálky faulován Danilo Gallinari a proměnil všechny tři trestné hody. V prodloužení už tým z Los Angeles dominoval.

Prodloužení rozhodovalo i duel Detroitu s Houstonem, ve kterém domácí vyhráli 116:111. Hosté zabojovali v závěru normální hrací doby a Eric Gordon v poslední vteřině srovnal, v nastavené pětiminutovce však už byli bez šance i díky 10 bodům Reggieho Jacksona, jenž jich celkem nasbíral 22. Rockets nepomohlo ani 33 bodů Jamese Hardena.

Cleveland vybojoval teprve třetí výhru v sezoně, a to 121:112 nad Philadelphií, a na poslední místo soutěže odsunul Atlantu, která prohrála 96:114 s Bostonem.

Basketbalisté Golden State ukončili krizi v NBA

Úřadující šampioni Golden State ukončili čtyřzápasovou sérii porážek, svou nejhorší od roku 2013, vítězstvím 125:97 nad Portlandem. Warriors bez zraněných opor Stephena Curryho a Draymonda Greena táhla dvojice Kevin Durant (32 bodů) - Klay Thompson (31 bodů).

LeBron James 22 body, 10 doskoky a 7 asistencemi pomohl Los Angeles Lakers k výhře 90:83 nad Utahem, jež byla pro kalifornský tým sedmá v osmi střetnutích.

Philadelphia - Cleveland 112:121
Toronto - Washington 125:107 (za hosty Satoranský 9 bodů, 1 doskok a 3 asistence).