ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Satoranský dal na startu dva body a Chicago prohrálo

Soutěžní premiéra to nebyla z nejpovedenějších. Tomáš Satoranský musel strávit v soutěžní premiéře v dresu basketbalistů Chicaga porážku ve středečním utkání NBA na hřišti Charlotte 125:126. Sedmadvacetiletá letní posila Bulls z Washingtonu si za 24 minut a 22 sekund na hřišti připsala dva body a tři asistence.

V dresu vítězů zazářil 27 body debutující P.J. Washington, jehož si Hornets vybrali letos jako dvanáctku draftu. Bulls nepomohl ani výkon Fina Lauriho Markkanena, který zaznamenal double double díky 35 bodům a 17 doskokům.

"Soupeř měl hodně střel. My jsme nepracovali v defenzivě ani ofenzivě tak, jak jsme chtěli. Zradil nás návrat do obrany. Nekomunikovali jsme, jak jsme měli. Oni dostali prostor a stříleli," řekl Markkanen.

Stejně jako v posledních dvou vítězných testech v Torontu (105:91) a doma proti Atlantě (111:93) nastoupil Satoranský v základní sestavě a spolu s ním se do ní zařadili opět Markkanen, Zach LaVine, Otto Porter Jr. a Wendell Carter Jr.

Na palubovce strávil Satoranský v úvodu necelých šest minut a připsal si za tu dobu jednu asistenci. Ve třetí minutě po jeho přihrávce Markkanen získal hostům vedení 6:5. Ve druhé čtvrtině, v které Bulls prohrávali dokonce i o 16 bodů, přidal asistenci při Porterově snížení na 49:63.

Nejlepší ofenzivní pasáž měl český reprezentant krátce po začátku druhého poločasu. Nejdříve předvedl krásnou přihrávkou na LaVineho a prvních bodů se dočkal v čase 27:27, kdy zakončil průnik středem a zkorigoval na 66:67.

Od střídání ve 31. minutě se Satoranský vrátil na hřišti až na závěrečných 127 sekund za stavu 118:118, ale výhru zlomili na svou stranu domácí. Druhý rozehrávač Chicaga Kris Dunn, který začal na lavičce, si připsal 11 bodů, dva doskoky, dvě asistence a čtyři získané míče.

"Bojovali jsme. Ve druhé čtvrtině jsme prohrávali o 16 bodů. Měli jsme o poločase dobrý pohovor a vrátili se do zápasu. Jsem pyšný na to, jak jsme bojovali, ale musíme hrát lépe," prohlásil kouč Chicaga Jim Boylen.

Jednadvacetiletý Washington stanovil sedmi trojkami nový rekord debutujícího hráče v NBA. "Dozvěděl jsme se to až po zápase. Dělal jsem rozhovor pro rádio a řekli mi to. Snažil jsem se prostě střílet a pak se hned vrátit do obrany. Mám z toho radost," prohlásil Washington.

Výsledky NBA

Charlotte - Chicago 126:125 (za hosty Satoranský 2 body a 3 asistence), Indiana - Detroit 110:119, Orlando - Cleveland 94:85, Brooklyn - Minnesota 126:127 po prodl., Miami - Memphis 120:101, Portland - Denver 100:108, Dallas - Washington 108:100, San Antonio - New York 120:111, Utah - Oklahoma City 100:95, Phoenix - Sacramento 124:95, Philadelphia - Boston 107:93.