Následuje
ME 2020 Rakousko

Satoranský a spol. se s Královkou rozloučili výhrou. Jordánsku nasázeli téměř 100 bodů

Třetí utkání, třetí skalp soupeře. Po výhrách nad Tuniskem a Polskem porazila basketbalová reprezentace i Jordánsko, konkrétně 98:67, a zakončila domácí turnaj v Praze na Královce se stoprocentní bilancí. Nejlepším střelcem národního týmu byl devatenáctiletý Vít Krejčí, který v dalším testu před světovým šampionátem v Číně zapsal 15 bodů.

Jakub Šiřina střílí na koš v přípravném utkání s Jordánskem
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Jordánsko, jež prohrálo obě předchozí utkání na turnaji a s Polskem dokonce o 41 bodů, drželo s domácím mužstvem krok do závěru prvního dějství.

Na začátku sice hvězdný Satoranský připravil lahůdkově zakončení pro Hrubana i Balvína, sám pak přidal pět bodů, ale tým z Blízkého východu se držel ještě do stavu 14:14. Poté ale Bohačík trojkou odstartoval dvanáctibodovou českou šňůru zakončenou na začátku druhé čtvrtiny další trojkou kapitána Pumprly.

Náskok se v prvním poločase vyšplhal až na 19 bodů a fanoušci mohli sledovat například oku lahodící asistenci Šiřiny mezi nohama na Krejčího, který zakončil smečí. Právě devatenáctiletý benjamínek týmu si pak během šesti minut stačil vylepšit bilanci na deset bodů.

Pohledné akce v utkání Česko - Jordánsko

Trenér Ginzburg protočil ve hře všech třináct hráčů a poprvé se zapojil i Mareš. Na turnaji nehráli z nominovaného kádru jen rekonvalescent Kříž a nemocný Schilb. Všichni basketbalisté se zapsali mezi střelce včetně Mareše, který v minulých dvou duelech nehrál.

"Je to potřeba pro pohodu v týmu, každý si chce jít zahrát a pro ty, co toho v nároďáku nemají za sebou tolik, to znamená ukázat se doma a dát si body ještě o něco víc. Je to velké plus, bůhví, kdy tady zase nějaký turnaj bude," prohlásil kapitán Pavel Pumprla.

Náskok domácích narostl i na 34 bodů, Jordánci jej nicméně dokázali ještě snížit. Přestože jen těsně Češi nedosáhli na stobodovou hranici, dvojcifernou bilanci mělo nakonec pět střelců - vedle Krejčího i Peterka (13), Bohačík, Pumprla a Puršl (všichni 10).

"Celkově to byl dobrý turnaj, ale poslední zápas pro nás nebyl test. Na druhou stranu se každé střetnutí hodí a kluci z lavičky ho zvládli dobře, takže jsme to využili," řekl Ginzburg.

"První dva souboje a zvlášť ten s Polskem toho samozřejmě ukázaly hodně. Je na čem pracovat, v obraně i v útoku. Teď se k nám připojí Blake Schilb a Martin Kříž, takže budeme mít zase další možnosti," doplnil Ginzburg.

Ohlasy po utkání Česko - Jordánsko

Kapitán Pumprla byl rád, že se hala na Královce na utkání v turnaji zaplnila a reprezentanti si užili skvělou atmosféru. "Samozřejmě jsme trochu měli obavu, ale cestu si sem našlo hodně lidí a věřím, že se dobře bavili. Myslím, že to bylo hlavně díky Satymu (Tomáši Satoranskému), který táhne, a s ním, troufnu si říct, celý český basket." 

Příští týden se od pátku do neděle představí národní tým v Hamburku proti Polsku, Německu a Maďarsku. 

Česko - Jordánsko 98:67 (23:14, 56:37, 78:49)

Nejvíce bodů: Krejčí 15, Peterka 13, Bohačík, Pumprla a Puršl po 10 - Ibrahim 16, Alavádí 13, Aldvajrí 12. Fauly: 17:18. Trestné hody: 18/11 - 12/8. Trojky: 11:7. Doskoky: 35:41.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy