Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Satoranskému debut za Washington vyšel, proti Miami odehrál 31 minut

Washington - Tomáš Satoranský byl při svém debutu v NBA nejvytíženějším hráčem Washingtonu. V přípravném utkání proti Miami odehrál český basketbalista 31 minut, ovšem prohru 95:106 neodvrátil ani osmi body, pěti doskoky a šesti asistencemi.

Tomáš Satoranský
zdroj: AP autor: Nick Wass

Čtyřiadvacetiletý Čech sice chyběl v základní sestavě, ve které dostal místo absentujícího kapitána Johna Walla na rozehrávce přednost Trey Burke, ovšem i tak dostal Satoranský od trenéra Scotta Brookse hodně prostoru, aby si zvykl na NBA.

Během utkání proměnil dvě střely z šesti pokusů, stoprocentní byl při čtyřech trestných hodech a s šesti asistencemi byl nejlepší z celého týmu. Navíc pouze pivot Marcin Gortat měl o jeden doskok více než on.

Dvaatřicátý hráč draftu z roku 2012 si své statistické zápisy rozložil rovnoměrně do druhé a čtvrté čtvrtiny. V úvodu té druhé si naběhl pod koš a snížil na 28:40. Následně nahrál Bradleymu Bealovi na trojku, hezky se uvolnil po cloně Gortata a při brejku asistoval Burkovi.

V úvodu čtvrté části pak dalším sběhem pod koš a donášce snížil na 72:88. A zaznamenal další asistence, když rychle přenesl hru na polovinu soupeře a našel volné střelce včetně Kellyho Oubreho, který byl s 16 body nejlepším střelcem Wizards.

Více minut měli Češi v NBA jen třikrát. Jiří Welsch v roce 2005 odehrál za Milwaukee rovněž proti Miami dokonce 44 minut, ve stejné sezoně dostal šanci i na 39 minut proti Houstonu. Jan Veselý dostal v roce 2012 od Washingtonu v přípravě jednou šanci na 32 minut. Šesti asistencemi pak Satoranský vyrovnal Welschův český rekord v asistencích v NBA.

"Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, i když trochu bojoval s clonami soupeřů. Byl to slušný debut," zhodnotil jeho výkon deník Washington Post.

"Největší obavy byly z toho, jak si Satoranský zvykne na přechod do NBA, ale to hned v prvním utkání zažehnal. Odvedl dobrou práci a byl produktivní, ale ještě důležitější bylo, že nevypadal jako hráč, který nastoupil k prvnímu utkání v NBA," doplnil server bulletsforever.com.

Zdroj
ČTK, YouTube

Hlavní zprávy