Evropská a Konferenční liga UEFA

Šampiony basketbalové Ligy mistrů jsou hráči Burgosu

Basketbalisté španělského Burgosu při své premiéře v evropských pohárových soutěžích ovládli Ligu mistrů. Ve finále závěrečného turnaje v Aténách porazili domácí AEK 85:74. Čtvrtfinálový přemožitel Nymburka až v posledním utkání ročníku 2019/20, který se dohrával kvůli pandemii koronaviru opožděně a v improvizované podobě, přišel o naději na druhý triumf v soutěži po vítězství v roce 2018.

Duel Burgos - AEK

AEK sice vyhrál úvodní čtvrtinu finále 24:14, ale Burgos strhl vývoj na svou stranu před polovinou utkání, kdy po obratu získal třináctibodový náskok.

V závěrečné čtvrtině měl španělský celek v duelu hraném stejně jako celý turnaj bez diváků náskok i 21 bodů. Nejlepším střelcem byl s 18 body Thaddus McFadden.

Burgos se do základní skupiny dostal z druhého kvalifikačního kola přes Kyjev, ve skupině C pak skončil třetí za Hapoelem Jeruzalém a právě AEK Atény. V osmifinále vyřadil Dinamo Sassari a ve středu ve čtvrtfinále na závěrečném Final Eight i Hapoel a v pátek v semifinále Dijon.

V souboji o 3. místo uspěl Dijon, který vyhrál nad Zaragozou bez zraněného českého reprezentanta Víta Krejčího 70:65.