Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Rusko na Eurobasketu nebude, nahradí ho Černá Hora

Ruští basketbalisté byli v důsledku invaze jejich země na Ukrajinu vyloučeni z mistrovství Evropy. Ve skupině A v Tbilisi nahradí sbornou Černá Hora, jež měla nejlepší bilanci z týmů, které neuspěly v kvalifikaci. Bez ruských celků bude například i příští ročník Evropské ligy žen.

Ruští basketbalisté
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

FIBA Europe na zasedání ve Vilniusu následovala rozhodnutí centrály, jež ve středu vyloučila ruské a běloruské týmy ze všech globálních akcí v nejbližších měsících. Vedení evropského basketbalu s generálním sekretářem Kamilem Novákem vyloučilo ruskou i běloruskou federaci z letošních reprezentačních akcí všech věkových kategorií a také z klubových soutěží v nadcházejícím soutěžním ročníku 2022/23 včetně ženské Euroligy. V obou zemích se do odvolání nesmějí konat oficiální basketbalové soutěže.

Rusové měli na ME hrát v gruzínské metropoli. S domácím týmem, Španělskem, Tureckem, Belgií a Bulharskem se nyní poměří Černohorci. Dalšími dějišti jsou Praha, Milán a německá města Kolín nad Rýnem a Berlín, který bude hostit finálovou část.

Evropská liga žen se už letos podobně jako další poháry dohrála bez ruských týmů, které v předchozích sezonách soutěži dominovaly. Do příštího ročníku se Jekatěrinburg a spol. ani běloruské celky nemohou přihlásit a týká se to také nižšího EuroCupu a mužského Evropského poháru. O Lize mistrů FIBA Europe neinformovala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články