Následuje
Běžkotoulky

Roztodivné smeče, basketbalová pastva pro oči. Utkání hvězd ovládl LeBronův výběr

Nádherné akce, vtipné přihrávky i nekompromisní smeče. Tým LeBrona Jamese obhájil vítězství v exhibičním Utkání hvězd basketbalové NBA, v Charlotte porazil výběr Giannise Antetokounmpa 178:164. Nejužitečnějším hráčem zápasu byl zvolen Kevin Durant, který k výhře přispěl 31 body. Řecký kapitán poraženého celku Antetokounmpo nastřílel 38 bodů.

LeBron James v Utkání hvězd NBA
zdroj: ČTK/AP

"Je skvělé dostat takové ocenění v zápase, ve kterém jsou jedni z nejlepších hráčů, kteří kdy tuto hru hráli," prohlásil Durant, který získal cenu MVP už v Utkání hvězd 2012. "Giannis ale ukázal, že má neskutečný talent. Neustále se zlepšuje a už nyní je pro mě jedním ze tří kandidátů na hráče sezony. Je zábava sledovat jeho progres. A přitom mu je teprve 23 let a už patří k nejlepším," ocenil kapitána soupeře.

Utkání se tradičně hrálo především pro diváky a na obranu se nekladl velký důraz. Fanoušky dlouho bavil především tým Antetokounmpa, který sám předvedl efektní smeče po nahození od Paula George o desku či Stephena Curryho o zem, což byla akce zápasu. George pak zasmečoval po otočce o 360 stupňů a blýskl se také loučící se veterán Dirk Nowitzki, který za čtyři minuty na hřišti stihl dát tři trojky.

Také na druhé straně se druhá loučící se hvězda nenechala zahanbit. Dwyane Wade předvedl několik hezkých akcí v obnovené spolupráci s Jamesem.

Velkou část utkání vedl Tým Giannis, nejvíc o 20 bodů. Pak ale ve třetí čtvrtině spustil Tým LeBron trojkovou palbu, proměnil devět střel zpoza oblouku za pět minut a vrátil se do zápasu.

Utkání se pak zlomilo v poslední čtvrtině další šňůrou 13:0, kterou načal dvěma trojkami Kawhi Leonard. Jamesův výběr pak utekl až na rozdíl 16 bodů. Poražení alespoň zakončili duel v podobném duchu, jakým ho začali, a Curry efektně zasmečoval pozadu poté, co si sám nahodil míč o zem.

Do zápasu se promítl současný trend časté střelby za tři body. Vítězové dali 35 trojek z 90 pokusů, poražení 27 ze 77.

Tým LeBron - Tým Giannis 178:164

Nejvíce bodů: Durant 31, Thompson 20, James a Leonard po 19, Lillard 18 - Antetokounmpo o 38, George a Middleton po 20, Curry a Westbrook po 17.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy