Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Rozjetý USK narazil na Pardubice. Východočeši sestřelili Pražany

Pardubice - Zpátky na vítěznou vlnu se dostali pardubičtí basketbalisté, kteří v dohrávce nadstavby NBL smetli USK 94:62. Pražané sice opanovali šest ze sedmi posledních zápasů, ale východočeský celek prokázal, že na druhém místě s pouhým čtyřbodovým odstupem za vedoucím Nymburkem není nadarmo. V polovině utkání ještě hosté drželi krok, ve druhé půli však domácí nasázeli protivníkovi 62 bodů.

Pardubický basketbalista Dušan Pandula
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

Přesvědčivý triumf mužstva z města perníků je cenný i proto, že postrádalo dvojici Dominez Burnett – Dušan Pandula.  

"Dnes zahrála dobře spousta hráčů. Jak řekl trenér před zápasem, není to o tom, kdo není na hřišti, ale kteří hráči tam jsou a co a jak dělají," prohlásil Lamb Autrey, s 21 body nejlepší střelec utkání. 

Nadšený z výkonu svých svěřenců byl pochopitelně i domácí lodivod Levell Sanders. "Ve druhé čtvrtině nám to trochu uteklo, nebyli jsme tak soustředění, ale ve třetí čtvrtině jsem byl velmi spokojen."

Trenér USK Mirsad Alidovič konstatoval, že jeho tým neměl v Pardubicích šanci. "Od první minuty bylo v obraně i v útoku všechno špatně. Já osobně se stydím za tento výkon a je to moje zodpovědnost. Tohle je ale život. Musíme to hodit za hlavu a pracovat ještě více."

"Pardubice nás nechávaly střílet, ale nikdo z nás si na ty střely nevěřil," doplnil Michal Mareš. 

Basketbalová Kooperativa liga mužů - nadstavbová část:

Skupina A1 - 1. kolo: Pardubice - USK Praha 94:62 (19:9, 32:26, 61:44)

Nejvíce bodů: Autrey 21, Škranc 16, Wall 14, Půlpán a Švrdlík po 12, Nečas 10 - J. Bohačík 18, Feštr 14, Mareš 12.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy