Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Rozhodl Zbránek nebo rozhodčí? Finále v Opavě se hrálo o sedm sekund méně

Dramatické druhé finále nejvyšší basketbalové ligy mezi Opavou a Děčínem podle zápisu rozhodl trojkou v poslední sekundě domácí Filip Zbránek. Finále bylo však kvůli chybě při opravě zbývajícícho času v poslední půlminutě kratší o sedm vteřin. Česká asociace basketbalových rozhodčích (ČABR) na webu soutěže prozradila, že důvodem pochybení byla špatná komunikace mezi komisařem utkání a trojicí rozhodčích. Všechny proto potrestala zákazem činnosti v nejbližších zápasech. Série však zůstává ku prospěchu domácí Opavy, která tak před úterním duelem vede 2:0 a může v Děčíně rozhodnout. Přímý přenos vysílá od 18:25 ČT sport i ČT sport Plus.

Situace nastala při oddechovém čase 29,6 sekundy před koncem za nerozhodného stavu 82:82. "Po timeoutu a opravě limitu do konce útoku (prodloužení o tři desetiny sekundy) se nesprávně pozměnil i hlavní čas do konce utkání a na ukazateli svítilo 2,9 sekundy. Čas byl poté nesprávně opraven a nastaven na hodnotu 22,9 a rozhodčí dali následně hráči vyhazujícímu z autu pokyn ke hře," uvedlo vedení Národní basketbalové ligy.

Asociace rozhodčích určila jednoznačnými viníky komisaře Antonína Kapla a rozhodčí Roberta Vyklického, Jana Balouna a Petra Blahouta. "Nesou stejný podíl viny. Bohužel se jedná o chybu lidského faktoru. Situace nás mrzí, nicméně není už žádná možnost, jak oněch sedm sekund nyní vrátit zpět," uvedla ČABR. Kaplovi zastavila delegaci minimálně do konce ročníku, trojice sudích nebude pískat jeden zápas, tedy nemohou být nasazeni do úterního duelu. V původní nominaci přitom podle NBL dva z nich byli.

"Beru to jako fatální chybu, která nemá obdoby v takhle důležitém zápase. Bohužel finálový zápas trval 39 minut a 53 vteřin a nic s tím už neuděláme…" citoval server iDNES.cz generálního manažera děčínského celku Lukáše Housera.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články