Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Rekordní smlouva pro Jokiče. S Denverem se dohodl na pětiletém kontraktu

Dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA Nikola Jokič se dohodl s Denverem na rekordní smlouvě, během pěti let si vydělá 264 milionů dolarů. Sedmadvacetiletý srbský basketbalista získá nejlukrativnější kontrakt v historii ligy.

Začne platit od příští sezony 2023/24, kdy dostane Jokič podle zámořských médií 46,6 milionu dolarů. Příjem se mu poté každým rokem zvýší a v poslední sezoně 2027/28 by měl srbský pivot inkasovat 61,5 milionu dolarů.

Jokič jako třináctý basketbalista v historii získal dvakrát za sebou cenu MVP. V minulém ročníku zaznamenal průměry 27,1 bodu, 13,8 doskoku a 7,9 asistence a stal se prvním hráčem, jenž překonal v sezoně hranice 2000 bodů, 1000 doskoků a 500 asistencí.

Na podzim se Jokič představí v Praze na mistrovství Evropy. Úřadující vicemistři Srbové budou soupeřem českého týmu v základní skupině 3. září. S Denverem vypadl Jokič v této sezoně NBA v prvním kole play-off s pozdějšími mistry z Golden State, loni ve druhém (s Phoenixem).

Krátce po otevření trhu s volnými hráči získal podobně lukrativní smlouvu i rozehrávač Bradley Beal. Washington udržel svoji oporu pětiletým kontraktem na 251 milionů dolarů a společně vstoupí do jedenácté sezony. Tu předchozí Bealovi ukončila už v únoru operace zápěstí.

Na 224 milionů dolarů si přijde Karl-Anthony Towns v Minnesotě, s kterou se dohodl na čtyřletém prodloužení smlouvy od sezony 2024/25. Šestadvacetiletý pivot a první hráč draftu z roku 2015 si tím pádem v příštích šesti letech vydělá 295 milionů dolarů.

Za zcela stejných podmínek přistoupil na budoucí pokračování kontraktu i rozehrávač Phoenixu Devin Booker. Serveru ESPN to sdělila agentka obou hráčů Jessica Holtzová.

Druhý hráč draftu z roku 2019 Ja Morant se dohodl na pokračování v Memphisu a pětileté prodloužení nováčkovské smlouvy mu zaručuje 193 milionů dolarů. Částka se za určitých podmínek může vyšplhat až na 231 milionů, uvedla ESPN.

V Chicagu bude pokračovat olympijský vítěz Zach LaVine, který si za pět let vydělá 215 milionů dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články