Následuje
MS 2020 Německo

Reisingerová překonala letité maximum a je nejlepší střelkyní

Praha - Petra Reisingerová překonala významnou hranici a stala se nejlepší ligovou střelkyní v historii československého ženského basketbalu. Díky třinácti bodům v utkání se Slavií Praha vylepšila pivotka VŠ Praha svoji bilanci na 6719 bodů, což je o deset více než střelecké maximum legendy let 60. a 70. Mileny Jindrové. Vysokoškolačky i díky Reisingerové zvítězily na palubovce soupeře 78:71.

Petra Reisingerová
zdroj: ČTK autor: Sokol Jan

Před utkáním se Slavií potřebovala Reisingerová na překonání Jindrové vstřelit čtyři body a ty zaznamenala už v první čtvrtině. Utkání pak bylo na moment přerušeno a zástupci České basketbalové federace nové rekordmance poblahopřáli. Ve zbytku utkání přidala Reisingerová dalších devět bodů a ve čtvrté čtvrtině pomohla spoluhráčkám otočit skóre. Slavia sice po většinu utkání vedla, ale vysokoškolačky závěrečnou šňůrou 13:2 vybojovaly vítězství a ukončily sérii tří porážek. Na šestou Slavii se bodově dotáhly, soupeř má ale zápas k dobru.

Petra Reisingerová:

"Je to krásné ocenění, taková tečka za mojí sportovní kariérou. Vážím si toho. Musím poděkovat všem spoluhráčkám, protože kdyby nebyly, tak tolik bodů nikdy nedám."

"Na rekord jsem dosáhla i proto, že jsem neměla těžké zranění, ale také tím, že až na dvě sezony v Německu jsem zůstala v české lize," řekla Reisingerová. "Těžko říct, nakolik je to o talentu a nakolik o dřině. Ale vím, že jsem se snažila vždy trénovat na 130 procent, takže určitě je to o tréninku," dodala.

Devětatřicetiletá Reisingerová už v únoru 2012 pokořila český rekord, když nastřílela nejvíce bodů od roku 1993. Tentokrát v součtu se svými začátky ještě v době společné československé ligy vytvořila absolutní maximum. Během kariéry patřila k oporám Karlových Varů, USK Praha, Strakonic a nyní VŠ Praha. Na začátku 90. let působila i v německém Halle. Dvakrát dokázala pokořit během utkání hranici 43 bodů, takže jen těsně zaostala za dalším rekordem, který se 46 body drží Jana Stejskalová.

Petra Reisingerová překonala letitý bodový rekord Mileny Jindrové
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy