Golfista roku

Prostějovští basketbalisté v Brně nezaváhali, jinak vyhrávali domácí

Praha - Basketbalisté Prostějova jako jediní v 33. kole NBL uspěli na palubovce soupeře a po očekávané výhře 96:76 nad předposledním Brnem si upevnili druhé místo v tabulce. Třetí Opava porazila Ústí nad Labem 94:78, čtvrté Pardubice si poradily podobně přesvědčivě s Kolínem 95:72 a vzdálily se Děčínu, který prohrál v Ostravě 65:83.

BK Prostějov
zdroj: bkprostejov.cz

Prostějov šel v Brně už v první čtvrtině do dvouciferného vedení a i s náhradníky zápas neustále kontroloval. Radek Nečas se blýskl 22 body a 11 doskoky za necelých 24 minut hry. Na ještě vyšší koeficient užitečnosti (39), vůbec nejvyšší v tomto kole, se dostal domácí Anthony McClain s 18 body, 12 doskoky, šesti bloky a osmi získanými fauly.

Opava slaví čtvrtou výhru za sebou, a to jí chyběli tři hráči včetně zkušeného Ladislava Sokolovského. Domácí od počátku vedli, soupeři se pak ve třetí čtvrtině zranil ostrostřelec Kwamain Mitchell. "Mám radost z první části, kdy jsme hráli výborně. Jsem rád, že jsme utkání zvládli i bez Sokolovského," řekl opavský trenér Petr Czudek.

V jeho týmu Jakub Šiřina s 13 asistencemi zaostal o jednu za rekordem sezony. "My jsme začátek zaspali. V první části jsme hráli nedisciplinovaně a s takovým výkonem nemůžeme Opavu porazit," uvedl ústecký asistent trenéra Martin Stavěl.

Pardubice zlomily Kolín až ve třetí čtvrtině. V poločase vedly o pět bodů, v 28. minutě už 67:48. Lídrem byl Petr Bohačík s 22 body a devíti doskoky, kolínský kanonýr Ashton Mitchell dal 24 bodů.

Děčín v Ostravě prohrával v polovině třetí čtvrtiny o 21 bodů, ale vrátil se do zápasu a ve 34. minutě Pavel Bosák snížil na 63:65. Stejný hráč mohl trojkou poslat hosty dokonce do vedení, ale netrefil. Děčín pak inkasoval 14 bodů za sebou a zbytek utkání prohrál 2:20.

USK Praha v duelu týmů mimo postupové pozice porazil poslední Jindřichův Hradec 77:73. Domácí rozhodli zápas čtyřmi body v poslední minutě a dosáhli na desáté vítězství v sezoně, z toho třetí z posledních čtyř zápasů. Jiří Slavík si připsal první double double v sezoně za 19 bodů a 13 doskoků.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 33. kolo:

Pardubice - Kolín 95:72 (23:18, 40:35, 68:53)
Nejvíce bodů: P. Bohačík 22, Peterka 18, Muirhead 13, Pospíšil 12 - A. Mitchell 24, Machač 19, Horák 14. Rozhodčí: Lukeš, Kec, Linhart. Fauly: 20:21. Trestné hody: 16/10 - 20/17. Trojky: 5:3

Ostrava - Děčín 83:65 (20:13, 42:30, 63:52)
Nejvíce bodů: Ruach 21, Jurečka 19, Alič 16, Willman 14 - Bosák 16, Landa a Soukup po 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Večeřa. Fauly: 17:21. Trestné hody: 23/17 - 9/8. Trojky: 10:5.

USK Praha - Jindřichův Hradec 77:73 (19:21, 37:33, 49:48)
Nejvíce bodů: Feštr 21, Slavík 19, Mareš 13 - Laroche 19, Novák 12, Rolls a Vošlajer po 10. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Heinrich. Fauly: 23:28. Trestné hody: 34/21 - 22/15. Trojky: 6:6.

Opava - Ústí nad Labem 94:78 (33:19, 47:37, 70:57)
Nejvíce bodů: Blažek 22, Gniadek 16, Šiřina 13, Dukanovič 11, Dokoupil 10 - Bowden 28, V.W. Lewis 12, K. Mitchell 11. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Kapaňa. Fauly: 18:25. Trestné hody: 33/23 - 15/11. Trojky: 9:9.

Brno - Prostějov 76:96 (15:29, 29:54, 51:75)
Nejvíce bodů: McClain 18, Geiger 17, Zachrla 13 - Nečas 22, Kohout 19, Panduila 14, J. Bohačík 13. Rozhodčí: Dolinek, Baloun, Holubek. Fauly: 20:20. Trestné hody: 18/15 - 19/15. Trojky: 5:7.