58. Rally Šumava Klatovy

Prostějov v repríze semifinále NBL přehrál Pardubice 83:68

Praha - Basketbalisté Prostějova porazili ve šlágru 7. kola NBL Pardubice 83:68. V repríze květnového semifinále ligy, které Hanáci vyhráli 3:2 na zápasy, se rozhodlo po vyrovnaném průběhu až v poslední čtvrtině. Domácí v ní poprvé odskočili do dvouciferného vedení a páté vítězství v sezoně si už pohlídali. Východočeši, v jejichž týmu proti vyrovnanějšímu kádru domácích vynikl jen Marcus Arnold s 26 body a 11 doskoky, udrželi vedení v tabulce, protože mají oproti Prostějovu odehráno o zápas víc.

Basketbal
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Na Pardubice se dotáhl pražský USK po vítězství 78:75 na palubovce Interu Bratislava. Hosté v poslední čtvrtině ztratili téměř celé patnáctibodové vedení, ale Stanislav Votroubek dvěma trestnými hody čtyři sekundy před koncem zpečetil páté vítězství ze šesti zápasů.

Na první výhru stále čeká Opava, jež v domácím zápase proti Svitavám odpadla ve druhém poločase. Po tom prvním ztrácela na hosty jen bod, po skončení zápasu byl rozdíl téměř dvacetibodový (78:97). Nejlepší střelec zápasu Pavel Miloš (24 bodů) nasázel domácím šest trojek, Svitavští se z tříbodové vzdálenosti trefili celkem třináctkrát, Boris Meno dal 23 bodů a doskočil 14 míčů.

O svoji neporazitelnost na palubovkách soupeřů přišla Ostrava, jež po výhrách v Chomutově, Opavě a Plzni utrpěla debakl 66:90 od nováčka v Ústí nad Labem. Po výhře sahal i druhý severočeský novic Chomutov, ale v Plzni nakonec prohrál po prodloužení 84:91. K úspěchu Levharty nedovedl ani třicetibodový výkon Roberta Loweryho, v domácím dresu předvedl double-double za 26 bodů a 10 doskoků Ladislav Tóth.

Výsledky 7. kola NBL:

Opava - Svitavy 78:97 (19:20, 38:39, 56:68)

Nejvíce bodů: Šiřina 16, Blažek 14, Klečka, Vaňák a Brliť po 11 - Miloš 24, Meno 23, George 18, Moravec 12. Rozhodčí: Vrážel, Holubek, Večeřa. Trestné hody: 18/15 - 27/20. Fauly: 23:18. Trojky: 5:13. Diváci: 400.

Ústí nad Labem - Ostrava 90:66 (27:11, 50:26, 69:44)

Nejvíce bodů: McFaden 21, Longmire 20, Tyrna 15, Fohler 10 - Manusos, Inge a Luettgerodt po 11. Rozhodčí: Hruša, Hošek, Znamínko. Trestné hody: 20/13 - 15/12. Fauly: 17:16. Trojky: 7:4. Diváci: 500.

Prostějov - Pardubice 83:68 (24:22, 38:35, 59:54)

Nejvíce bodů: Peterson 18, Cadri-Nicholson 16, Smith 15 - Arnold 26, Kotas a Muirhead po 9. Rozhodčí: Dolinek, Gabara, Kapaňa. Trestné hody: 17/12 - 33/25. Fauly: 24:21. Trojky: 9:5.

Inter Bratislava - USK Praha 75:78 (18:28, 38:45, 51:59)

Nejvíce bodů: Allen 17, Gavran a Kuffa po 16, Miloševič 12 - Sedmák 22, Hruban 17, Šotnar 14, Votroubek 12, Vocetka 11. Rozhodčí: Paulík, Kúkelčík, Kurz. Trestné hody: 25/20 - 21/17. Fauly: 23:21. Trojky: 7:9.

Plzeň - Chomutov 91:84 po prodl. (24:21, 39:39, 54:57, 77:77)

Nejvíce bodů: L. Tóth 26, Kovanda 17, Suchý 13 - Lowery 30, Wright 17, Staněk 13. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Milata. Trestné hody: 17/11 - 26/22. Fauly: 26:22. Trojky: 4:10.