Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Přerušení NBA může znamenat obrovské finanční ztráty

Basketbalová NBA může přijít podle médií až o 275 milionů dolarů, pokud se nezačne do konce března hrát. Liga byla ve čtvrtek přerušena na neurčito poté, co byl u hráče Utahu, Rudyho Goberta, objeven koronavirus.

zdroj: ČTK/AP autor: Morry Gash

Podle šéfa NBA Adama Silvera bude liga pozastavena minimálně třicet dní, což by pro ni znamenalo obrovskou ztrátu. Ta by se navíc nepříjemně promítla i do platového stropu pro kluby, které už v aktuální sezoně utrpěly jednu ránu po ztrátě sponzora z Číny.

Jak velká bude ztráta, záleží na tom, jestli se sezona dokončí, nebo ne. Podle médií je průměrný příjem z jednoho zápasu zhruba dva miliony dolarů, což by v případě předčasného ukončení ročníku znamenalo, že by liga přišla o půl miliardy dolarů. Kdyby se ještě v březnu začalo hrát, byla by ztráta 275 milionů.

Finanční pomoc od hráčů

Přerušení je zároveň velkým problémem i pro zaměstnance hal, kteří můžou být i několik týdnů bez výplaty. Řada klubů se jim proto rozhodla pomoci a stranou nezůstali ani hráči. Sto tisíc dolarů na pomoc těmto lidem věnovali například Kevin Love z Clevelandu, Blake Griffin z Detroitu nebo hvězda Milwaukee Giannis Antetokoumpo.

Hvězdný nováček Zion Williamson z New Orleans zase na sociální síti Instagram oznámil, že 30 dní bude zaměstnance haly platit ze svého. "Máma mě učila, že mám jít příkladem, respektovat ostatní a být vděčný za to, co mám," napsal devatenáctiletý basketbalista.

S podobnými problémy se potýkají i zaměstnanci v NHL, která je kvůli nákaze rovněž přerušena. Řada klubů se proto zavázala platit pracovníky hal minimálně do konce března. Pittsburgh založil sbírku, zatímco například brankář Sergej Bobrovskij věnoval sto tisíc dolarů personálu haly Floridy Panthers.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy