Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Pozdní omluva přišla. Irving se kaje za antisemitský příspěvek

Basketbalista Kyrie Irving se omluvil za antisemitský příspěvek na Twitteru, po kterém ho Brooklyn Nets vyřadili z týmu. Třicetiletý hráč v rozhovoru pro sportovní kanál SNY prohlásil, že k židům nenávist necítí.

Irving se do problémů dostal poté, co na sociálních upozornil na antisemitský dokument z roku 2018 a poté ho obhajoval. Když se od něj vítěz NBA z roku 2016 s Clevelandem odmítl distancovat, byl vyřazen z týmu Nets.

Nyní se Irving, který kvůli trestu přišel o osm zápasů, omluvil. "V srdci nenosím vůči židům nenávist. Proto se hluboce omlouvám za všechno, co jsem od zveřejnění příspěvku udělal," přidal mistr světa a olympijský vítěz.

Vedení Nets na Irvingovu omluvu reagovalo okamžitým zrušením trestu. Sedminásobný účastník Utkání hvězd se opět připojil k týmu a je k dispozici už na dnešní domácí utkání s Memphisem.

Kvůli aféře se od Irvinga odvrátila také společnost Nike, které s ním přerušila spolupráci a zrušila plány na vydání bot z jeho speciální edice. Podle médií smlouva s Nike Irvingovi vynášela 11 milionů dolarů ročně.

Irving se o kontroverzi nepostaral poprvé. V minulosti zpochybňoval, že je Země kulatá, za což se později omluvil učitelům. Loni se odmítl nechat očkovat proti koronaviru a kvůli tomu musel vynechat většinu domácích zápasů Brooklynu v sezoně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články