Poprvé proti svým. DeAndre Jordan pomohl Dallasu porazit Clippers

Basketbalisté Dallasu porazili v NBA Los Angeles Clippers 114:110 za vydatného přispění DeAndreho Jordana, který poprvé nastoupil proti svému bývalému týmu, v němž odehrál deset sezon. Jordan nasbíral 16 bodů a 23 doskoků, v poslední minutě si navíc připsal klíčový zisk.

DeAndre Jordan v dresu Dallasu
zdroj: USA Today Sports autor: Jerome Miron

V závěru zápasu třicetiletý pivot nejprve poslal Dallas do vedení 109:107. Poté za stavu 111:110 vystihl rozehrávku Clippers, získal míč a byl faulován. Sice proměnil jen jeden trestný hod, ale i ten pomohl Dallasu k vítězství.

Velký podíl na výhře Mavericks, kterým chyběl zraněný Luka Dončič, měl i autor 30 bodů Harrison Barnes. Náhradník J. J. Barea nastřílel 24 bodů. Clippers vedl s 23 body a 10 doskoky Montrezl Harrell.

Na rozdíl od městského rivala se z vítězství radovali Los Angeles Lakers, kteří na svém hřišti porazili slabý Phoenix 120:96. Suns přitom měli skvělý vstup do utkání a vedli 25:8, ale Lakers ovládli druhou čtvrtinu 40:15 a po změně stran už žádné drama nepřipustili.

Kyle Kuzma k výhře přispěl 23 body, LeBron James dal o bod méně. Hostům, jejichž nejlepším střelcem byl s 15 body Richaun Holmes, se zranil Devin Booker.

V nejvyrovnanějším nedělním zápase Miami porazilo 102:100 Utah, který přitom v úvodní čtvrtině vedl až o 19 bodů. Basketbalisté Heat se ale vrátili do zápasu a tři sekundy před koncem o jejich výhře rozhodl dvěma trestnými hody Dwyane Wade.

Jeho spoluhráč Hassan Whiteside se blýskl 23 body a 20 doskoky. Nejlepším střelcem hostů byl Ricky Rubio s 23 body.

Skvělý večer prožil Anthony Davis, který zaznamenal 36 bodů, 19 doskoků a osm asistencí a dovedl New Orleans k výhře nad Charlotte 119:109.

Hornets nepomohlo k výhře sedm střelců z dvouciferným výkonem, z nichž byl nejlepší Frank Kaminsky s 19 body.

Po dvou jasných porážkách zabrali hráči San Antonia, kteří přestříleli Portland 131:118. DeMar DeRozan k výhře přispěl 36 body, LaMarcus Aldridge přidal 29.

Spurs proměnili 11 z 15 trojkových pokusů. Trail Blazers nestačilo 37 bodů a 10 asistencí Damiana Lillarda.

Výsledky nedělních zápasů NBA:

Charlotte - New Orleans 109:119, Dallas - LA Clippers 114:110, LA Lakers - Phoenix 120:96, Miami - Utah 102:100, Philadelphia - Memphis 103:95, San Antonio - Portland 131:118.