Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Pohodlná výhra nad Bourges. USK Praha se přiblížil čtvrtfinále Euroligy

Postup do čtvrtfinále play-off Euroligy mají na dosah, další výhra je vytouženému cíli ještě víc přiblížila. Basketbalistky USK Praha si poradily na domácí palubovce v 9. kole s francouzským klubem Bourges 82:64 a dotáhly se na lídra z Jekatěrinburgu.

Utkání USK - Braine
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nejlepší střelkyní utkání byla s 21 body Kateřina Elhotová, která opustila dvě minuty před koncem palubovku se zraněným kotníkem. "Nebude to nic moc. Na tom kotníku má pingpongový míček, takže předpokládám, že to nebude rychle dobré," řekla trenérka USK Natálie Hejková. České šampionky nyní čekají v soutěži tři zápasy venku, tuto sérii načnou za týden v Turecku na palubovce Cukurovy.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové po vyrovnaném úvodu utkání unikly díky devítibodové šňůře do vedení 21:10. Střelecky se dařilo především Elhotové, která stihla za první čtvrtinu 13 bodů a proměnila tři ze čtyř trojkových pokusů. První desetiminutovku USK ovládl 31:18.

Je nám líto, video expirovalo.
Bourges výraznější odpor nekladl, USK Praha přidal v Eurolize osmou výhru

Hned na startu druhé čtvrtiny narostl náskok domácích po trojce Oblakové dokonce na 18 bodů, jenže francouzský celek reagoval devítibodovou šňůrou a vzápětí snížil dokonce na šestibodový rozdíl. Pražanky postupně znovu našly recept na hru soupeřek a druhou polovinu zápasu opět ovládaly.

"Bourges mělo plán, že nás budou zpomalovat, hrát svůj klasický zpomalený basket s dobrou a agresivní obranou, většinou nečistou. My jsme se hlavně ve druhé čtvrtině tomu stylu přizpůsobily a hrály jsme hrozně pomalu a s velkými chybami v obraně. Už pod dojmem, že to bylo v jeden moment o 20 bodů. A ukázalo se, že nebude stačit pohodový basket a bude třeba pracovat. Jsem ráda, že v druhém poločase už to byl náš normální výkon," podotkla Hejková.

Už ve třetí čtvrtině z toho bylo vedení o 22 bodů. Elhotovou doplňovaly Alyssa Thomasová a Valériane Vukosavljevičová, které nastřílely po 17 bodech. Pražanky dokázaly utéct i na nejvyšší rozdíl v utkání 24 bodů, který už hráčky Bourges jen o něco zmírnily.

Poklidný konec jim pokazilo zranění Elhotové. "Hrozně to nateklo. Bolí mě to shora, ze strany i zevnitř. Doufám, že regenerace bude rychlá. Je to asi takový střední výron. Ten poslední nájezd, kdy jsem si to udělala, byl trošku zbytečný. Nohy už byly unavené, už jsem do toho neměla jít tolik. Nebyla jsem úplně zdravotně v pořádku, je to pro mě zase ponaučení do dalších zápasů," prohlásila Elhotová.

Hejková litovala, že nestihla oporu týmu stáhnout ze hřiště. "Bylo to v okamžiku, kdy už jsem ji chtěla vystřídat, aby si odpočinula. V ten moment se to stalo. To je prostě smůla," dodala trenérka.

Evropská liga basketbalistek - 9. kolo:

USK Praha - Bourges 82:64 (31:18, 44:33, 67:51)
Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 21, Thomasová, Vukosavljevičová obě 17, Ouviňaová 11 - Chartereauová 14, Rupertová 12, Eldebrinková a Achonwaová obě 9. Fauly: 15:18. Trestné hody: 11/9 - 16/13. Trojky: 7:1. Doskoky: 45:33.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy