Lyžování ČR 2024

Po roce opět proti sobě. Ve finále poháru se znovu utkají IMOS a USK

Trutnov – Finále Českého poháru basketbalistek bude mít očekávané složení. O triumf si to rozdají opět po roce české mistryně USK ZVVZ Praha a IMOS Brno. Pražanky v semifinále doslova zničily Hradec Králové 98:65, brněnské obhájkyně prvenství přehrály domácí Trutnov 80:68.

České mistryně z USK nedaly Lvicím šanci a už v první čtvrtině vedly o 19 bodů. Nejlepší střelkyní byla Kia Vaughnová, jež dala 18 bodů za necelých 18 minut hry.

Brňanky také ani jednou neprohrávaly a k přesvědčivé výhře je dovedly zejména Tereza Pecková s 20 body a Anna Jurčenková, jež si připsala double double za 18 bodů a 14 doskoků.

Finále se bude hrát v neděli od 16:00 a pojedenácté z dvanácti posledních ročníků má stejné obsazení. Loni v Mladé Boleslavi trofej získaly Brňanky po nečekaném vítězství 87:83.

Finálovému duelu bude předcházet od 13:30 utkání o třetí místo mezi poraženými semifinalistkami.