Následuje
Panorama

Pivotka Burgrová bude hrát za KP Brno, do klubu se vrací i Šujanová

Brno - Basketbalistky KP Brno posílí bývalé reprezentační pivotky Ilona Burgrová a Edita Šujanová. Obě byly členky českého výběru, který získal na mistrovství světa 2010 stříbrné medaile. Z Nymburka přichází křídelnice Monika Verlíková. Třetí tým uplynulého ligového ročníku povede nový trenér David Zdeněk, který vystřídal Mariana Svobodu.

Ilona Burgrová z USK Praha
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Třiatřicetiletá Burgrová ukončila po letošním mistrovství Evropy reprezentační kariéru a koncem června předčasně vypověděla smlouvu s USK Praha. "Naše nabídka s možností zahrát si Eurocup ji zaujala. Její příchod znamená značné posílení našeho kádru," řekl předseda brněnského klubu Richard Foltýn.

Burgrová kromě USK Praha působila v české lize v Trutnově a Hradci Králové, při studiích v Jižní Karolíně hrála univerzitní ligu NCAA a dvě sezony působila ve francouzském Bourges.

O rok mladší Šujanová se vrací do klubu po roční přestávce z tureckého klubu Adana. "Potvrdila jsem si, že mi více vyhovuje domácí prostředí. V Králově Poli jsem začínala kariéru, chci pomoci k co nejlepším výsledkům," uvedla Šujanová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy