Chance Národní Liga 2024/2025

Písek vyhrál potřetí za sebou a vede ligu

Basketbalisté Písku pokračují na vítězné vlně a vyhráli i třetí ligový zápas. Tentokrát si poradili s USK Praha 99:89 a dostali se do průběžného vedení v tabulce. Pardubice promarnily ve svém utkání dvanáctibodový náskok a nakonec padly na hřišti Slunety 81:88.

Utkání Písek – USK Praha
zdroj: Sršni Photomate Písek autor: Vít Koubek

Zápas v Písku byl dlouho vyrovnaný. Šest minut před koncem vedli domácí jen o dva body, ale koncovku zvládli lépe než soupeř. Nejlepším střelcem duelu byl domácí Petr Šlechta s 21 body.

"Dneska jsem zestárnul o deset let. V prvním poločase jsme dostali 54 bodů. V šatně jsem pak udělal trochu průvan, za což se asi i omlouvám," řekl domácí kouč Jan Čech.

"Na začátku druhého poločasu nám chvíli trvalo, než jsme protrhli síťku, ale nakonec jsme to urvali. Poprvé v lize máme tři výhry v řadě, poprvé jsme porazili USK. Je to pro nás skvělý start do sezony," dodal trenér Písku, který coby nováček nejvyšší soutěže skončil v minulé sezoně předposlední jedenáctý.

K velkému obratu Ústí přispěl 22 body Lesley Varner. Josef Potoček dal 19 bodů, když proměnil všechny čtyři trojky. Patnácti body pomohl bývalý reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, který přišel v létě právě z Pardubic. Nejlepším střelcem hostů byl Walter Williams, který dal 20 bodů.