TCL V Repre

Phoenix zdolal Indianu, opět zářil veterán Paul. Bucks uspěli i bez Antetokounmpa

Basketbalisté Phoenixu si upevnili pozici nejlepšího celku soutěže. Doma přehráli Indianu 113:103 a bilanci si vylepšili na 36 výher a devět porážek. Vedle nejlepšího střelce Mikala Bridgese s 23 body odehrál skvělý zápas rozehrávač Chris Paul, jenž k 18 bodům přidal 16 asistencí a čtyři získané míče. Na lavičce Oklahomy při prohře 87:94 v Clevelandu opět chyběl Vít Krejčí, neboť stále léčí poraněný kotník.

Chris Paul
zdroj: AP autor: Ross D. Franklin

Suns vedli proti Pacers po poločase pouze o pět bodů, třetí čtvrtinu nicméně ovládli 33:20. Paul potvrdil v 36 letech výbornou formu: trefil osm z 11 střel z pole, za poslední tři utkání nasbíral 39 nahrávek a pouze čtyři ztracené míče, z toho všechny právě proti Indianě.

Double double za 21 bodů a 13 doskoků nasbíral náhradník Bismack Biyombo, 13 bodů a 12 doskoků přidal JaVale McGee. Suns trefili jen sedm z 25 trojek, ale měli 34 asistencí a ve vymezeném území vládli 66:44.

Zatímco Bridges si zlepšil sezonní bodové maximum, Biyombo si vyrovnal kariérní. "To z nás dělá tak dobrý tým. Hrát a prosadit se může každý. Hrajeme jeden pro druhého a jsme všichni nesobečtí," uvedl Bridges.

Obvyklý lídr Devin Booker trefil jen pět z 23 střel a zůstal na 11 bodech. Pacers, kteří byli oslabeni o šest hráčů základní rotace včetně tří nejlepších střelců, měli dva sedmnáctibodové střelce Chrise Duarteho a Lance Stephensona.

Double double za 16 bodů a 11 doskoků měl Goga Bitadze. Indiana je ve Východní konferenci až třináctá.

Cleveland o výhře nad Oklahomou rozhodl ve třetí části, v níž navýšil vedení až na 17 bodů. Darius Garland zaznamenal 23 bodů a 11 asistencí, Evan Mobley stihl 15 bodů a 17 doskoků a Jarrett Allen 14 bodů a 13 doskoků.

Hráči Thunder se z pole trefovali pouze s úspěšností 39 procent, nestačili na doskoku (41:54) ani ve finálních přihrávkách (16:22). Nejlepším hráčem hostů byl s 29 body křídelník Shai Gilgeous-Alexander.

I bez Giannise Antetokounmpa, jenž nenastoupil kvůli bolesti v kolenu, Milwaukee zvládlo přestřelku proti Sacramentu 133:127.

Khris Middleton nasbíral 34 bodů včetně pěti trojek, 26 jich přidal Jrue Holiday. Úřadující šampioni rozhodli ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 35:19.

Ve Východní konferenci jsou čtvrtí s minimálním odstupem na první Brooklyn. Kings nestačilo 29 bodů Harrisona Barnese či 24 bodů a 12 asistencí Tyrese Haliburtona.

Výsledky sobotních zápasů NBA:

Cleveland - Oklahoma City 94:87, Milwaukee - Sacramento 133:127, Phoenix - Indiana 113:103.