Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střelba

Pecháček se pokusí dostat do NBA. Přihlásil se do letošního draftu

Praha – O šanci dostat se do nejlepší basketbalové ligy světa NBA se popere Adam Pecháček. Jednadvacetiletý český pivot polského Koszalinu se přihlásil do letošního draftu a bude doufat, že si ho vybere některý ze zámořských celků.

Adam Pecháček
zdroj: ČTK autor: Janikov Martin

Pecháček patří mezi největší české talenty na podkošových pozicích. Od roku 2011 působil v Itálii, kde prošel Boloňou a Reggianou, letos odešel sbírat zkušenosti do polské ligy a v kádru Koszalinu nahradil krajana Patrika Audu. V průměru na utkání má 13 bodů a pět doskoků. Podobná čísla měl i loni na mistrovství Evropy dvacetiletých, kde byl spolu s Martinem Peterkou nejlepším českým hráčem.

Dosud draftem do NBA úspěšně prošli z českých hráčů Jiří Zídek, Jiří Welsch, Jan Veselý a Tomáš Satoranský, který ale zatím do zámoří nezamířil. Pokud si hráče kluby NBA nevyberou na draftu, mají další šanci později uspět v letní lize a získat smlouvu. O to by se v tomto roce rád pokusil jiný český pivot Ondřej Balvín.

Pecháček mohl ještě rok počkat, ale nakonec se do draftu rozhodl zapojit už letos, i když bude mít velmi těžkou pozici, aby se vešel mezi 60 vybraných hráčů. Zvláště v Evropě má totiž na pivotu silnou konkurenci, když na draftu budou Litevec Domantas Sabonis, Chorvaté Ivica Zubac a Ante Žižič nebo Španěl Juan Hernangomez. Celkem je zatím přihlášeno sto hráčů.

Draft se uskuteční 23. června v Brooklynu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy