Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Pecháček o draftu: Chci vyzkoušet něco nového a zjistit, jak to funguje v Americe

Praha - Basketbalista Adam Pecháček se pokusí stát pátým Čechem, kterého si vybere jeden z týmů NBA. Český hráč se přihlásil do draftu soutěže a doufá, že se mu ve velké konkurenci podaří prosadit. I v případě neúspěchu věří, že by mu draft mohl pomoci k získání kvalitního angažmá.

Adam Pecháček
zdroj: ČTK autor: Janikov Martin

Jednadvacetiletý pivot prostřednictvím své zastupující agentury Sigma Sports v úterý překvapivě oznámil, že se přihlásil do draftu. Pokusí se být teprve pátým Čechem, kterého si kluby nejprestižnější světové basketbalové soutěže vyberou. "Dohodli jsme se na tom s agentem. Chci vyzkoušet něco nového, získat další zkušenost a třeba si otevřít možnosti na další sezonu," vysvětlil Pecháček.

"Také bych chtěl zjistit, jak to funguje v Americe. Sice jsem tam už jednou byl, ale neměl jsem možnost trénovat. Jsou to nové věci. O letní lize NBA jsem zatím nepřemýšlel. Ještě je ve hře i Adidas Camp v Trevisu, kam bych rád zavítal. To ale záleží na pozvání. Vše musím sladit i časově. Je zde také reprezentace, které chci dát sto procent," naznačil, že se kvůli NBA nevzdává možnosti, že by ho trenér Ronen Ginzburg povolal na olympijskou kvalifikaci.

Pecháček už od roku 2011 hraje v zahraničí. Dlouho působil v Itálii, nyní však z Reggia hostuje v polském Koszalinu a počíná si velmi dobře. Už o víkendu mu ale skončí sezona. "Budu pak trénovat v Praze a připravovat se na další kemp, který už bude v Los Angeles nebo New Yorku. To bude součást přípravy na draft, která mi ukáže, jakým směrem se mám ubírat," přiblížil své plány mladý pivot.

Loni se původně k draftu přihlásil jeho spoluhráč z mládežnických reprezentací Martin Peterka, nakonec však přihlášku stáhl. "Pamatuji se, že to Miči takhle udělal. Stejnou taktiku asi neplánuji, ale účel bude dost podobný. Přihlásil jsem se však, abych něco ukázal. Být přihlášený v draftu neznamená automaticky být známý v Evropě. Záleží na výkonu, který v Americe předvedete, a ten se budu snažit mít co nejlepší," řekl odhodlaně Pecháček.

Pokud by na draftu neuspěl, vrátil by se do Reggia, kde má ještě na rok smlouvu. Připouští však, že by raději změnil dres. "Nebráním se tomu zůstat v Reggiu Emilia, i když bych si rád vyzkoušel něco nového. Třeba tady v Polsku, zase v jiném týmu. Bude záležet na rozhodnutí vedení Reggia. Vše budeme řešit až podle toho, jak dopadne draft," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy