Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Pavel a Radek Pumprlové jsou další bratrskou dvojicí v NBL

Po návratu Pavla Pumprly do Nymburka mohou basketbaloví fanoušci očekávat další bratrský souboj v Národní basketbalové lize. Za Brno totiž hraje jeho o devět let mladší bratr Radek. Pumprlové jsou tak v NBL už třetí dvojicí, v lize totiž nastupují sourozenci Bohačíkové a Peterkové. Nejen tento příběh přiblíží pořad BasketManie, který můžete sledovat v neděli od 9:05 na programu ČT sport.

Pavel Pumprla se může těšit na souboje s bratrem Radkem
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Reprezentační křídelník Pavel Pumprla se po čtyřech letech v zahraničí vrátil v létě do Nymburka, kde podepsal tříletou smlouvu. Kromě návratu do kádru třináctinásobného českého mistra se starší z bratrů Pumprlových může těšit na duely se svým bratrem Radkem.

Třicetiletý Pavel zvolil po zahraničních štacích návrat do Česka. Bývalý hráč Opavy odešel v roce 2012 nejprve po třech mistrovských sezonách z Nymburka do španělského Obradoira, kde strávil tři roky. Poté se přesunul do Belgie, kde nastupoval v dresu Charleroi, ale sezonu nakonec dokončil znovu ve Španělsku, tentokrát v madridském Estudiantes.

"Jsme velice rádi, že se Pavel Pumprla vrací do Nymburka. Svým herním projevem zapadá do filozofie týmu, do hry, kterou jsme produkovali v minulé sezoně a kterou se chceme prezentovat i letos," řekl Ginzburg.

Je nám líto, video expirovalo.
Jaká bude další BasketManie?

"Věřím, že se mu podaří pokračovat v takových výkonech, jako když na vrcholu své výkonnosti v Česku před čtyřmi roky z Nymburka odcházel. Myslím, že nám Pavel pomůže především v obraně a že začlenění do týmu mu usnadní znalost našich systémů. Díky němu budeme moci používat ještě větší rotaci a jsem přesvědčen, že nám může dopomoci k úspěchům," dodal nymburský kouč.

Nyní přichází do známého prostředí, ale v domácí lize ještě neměl tu možnost utkat se v bratrském souboji. Jedenadvacetiletý Radek věkově i basketbalově dospěl, a tak se mohou poprvé střetnout ve vzájemném duelu. Bývalý člen úspěšného reprezentačního výběru do šestnácti let, který vybojoval v roce 2011 stříbrné medaile, měl staršího Pavla za vzor a jako motivaci, hlavně v období, kdy se musel vypořádat s těžkým zraněním kolena.

Není proto náhodou, že oba sourozenci jsou zejména výborní atleti a smečaři. Mladší Radek se dokonce zúčastnil smečařské soutěže NBL v posledním utkání hvězd na jaře 2016.

Pumprlové však nejsou jedinými sourozenci v NBL. Za USK Praha hraje Jaromír Bohačík, v Ostravě zase jeho bratr Petr. V dresu Prostějova pak nastupuje Ondřej Peterka a spoluhráčem Pavla Pumprly v Nymburku je druhý z rodiny Peterků - Martin.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy