Magazín EURO 2024

Pardubičtí basketbalisté zdolali Opavu o bod a jsou druzí

Pardubičtí basketbalisté vyhráli nejtěsnějším rozdílem zápas s Opavou o druhé místo v ligové tabulce. V dramatickém závěru rozhodly dva trestné hody Jacksona Kenta, následná trojka opavského Jakuba Šiřiny už znamenala jen snížení na konečných 93:92 pro domácí mužstvo.

Pardubický basketbalista Dušan Pandula
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

Čtyři střelci v utkání překonali dvacetibodovou hranici, nejlepším z nich byl autor 23 pardubických bodů Brandon Spearman. Hosté přitom začali mnohem lépe a úvodní čtvrtinu vyhráli 37:22.

Také Děčín zvítězil nad Olomouckem jen o bod. "Kluci určitě zaslouží pochvalu za obranu. Náš plán byl udržet soupeře na osmdesáti bodech, ale nakonec to bylo šedesát osm, což byl základ naší výhry," řekl trenér Děčína Pavel Budínský.

Zápas Svitav s vedoucím Nymburkem byl vyrovnaný jen do poločasu. Favorit pak rychle smazal pětibodovou ztrátu a nakonec zvítězil jednoznačně 108:81.

Ve skupině A2 vyhrál USK Praha nad posledním Jindřichovým Hradcem 68:44 a má stejnou bilanci jako Kolín, s nímž bojuje o druhé postupové místo. Středočeši ztratili v Ústí nad Labem devatenáctibodový náskok a po trojce Michala Šotnara v poslední sekundě podlehli 78:81.

Pražané přitom přetlačili Jindřichův Hradec až po změně stran, v poločase ještě vedli hosté. "V prvním poločase jsme měli problém s koncentrací, soupeř toho využil. V druhém poločase jsme hráli mnohem koncentrovaněji, s energií a přidali jsme i rychlost. Blížilo se to k tomu, jak bychom chtěli hrát. Pokračujeme v boji o play off. Věřím hráčům, že to zvládneme," řekl trenér USK Chris Chugaz.