Paralympijský magazín

Pardubičtí basketbalisté dali v Saratově 91 bodů, ale 129 jich inkasovali

Basketbalisté Pardubic prohráli i pátý zápas v základní skupině Evropského poháru FIBA. V Saratově podlehli ruskému celku Avtodor 91:129. Východočeši už v minulém kole přišli o šanci na postup a měli jistotu, že v tabulce skupiny D skončí poslední. Od saratovského celku inkasovali sto bodů i v říjnovém domácím utkání (90:102).

Viktor Půlpán z Pardubic
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

V odvetě po oboustranně ofenzivním poločase (65:54) pokračovali v ostrostřelbě po změně stran jen domácí. V každé čtvrtině dali přes 30 bodů a vytvořili rekord sezony. Ten předchozí byl 111 bodů a i u něj byl pardubický tým při porážce 77:111 v hale izraelského celku Nes Cijona.

Domácí trefili 13 trojek, 31 bodů dal Bekse americký křídelní hráč Perrin Buford a přes dvacet se dostali i jeho krajané David Kravish (26) a Trae Golden (22). Nejlepší střelec Pardubic Donovan Jackson se dostal na 19 bodů.