Pardubice zaskočily čtvrtý Kolín a zastavily mizérii, double double si připsal Vyoral

V dohrávce 4. kola zaskočili basketbalisté Pardubic čtvrtý Kolín a po vítězství 90:82 se dočkali prvního skalpu soupeře po sérii pěti porážek. V dalších zápasech prodloužil Hradec Králové výhrou 88:66 trápení Brna a Ostrava si poradila 88:81 s Děčínem.

Tomáš Vyoral v dresu Pardubic
zdroj: facebook.com/BeksaPardubice

Vstup do zápasu sice lépe vyšel Kolínu, ale Pardubice devítibodovou ztrátu z první čtvrtiny smazaly a ve druhé se ujaly vedení, které už nepustily. Největší podíl na vítězství desátého celku tabulky měl autor 22 bodů a 10 asistencí Tomáš Vyoral. Hostům nepomohl ani nejlepší střelecký výkon zápasu Leeho Skinnera, který dal 32 bodů.

Neuspělo ani páté Brno, které po porážce na palubovce devátého Hradce Králové natáhlo sérii bez výhry na tři zápasy. O další triumf týmu z příček znamenajících účast ve skupině poražených se postarala Ostrava, která po obratu v poslední čtvrtině zdolala Děčín.