Pardubice ve šlágru NBL přerušily vítěznou sérii Svitav

Basketbalisté Pardubic týmovým výkonem zastavili vítěznou sérii Svitav a po domácí výhře 93:85 vystřídali po 15. kole krajského rivala na druhém místě tabulky. V domácím dresu sedm hráčů skórovalo dvojciferně, nejlepším střelcem byl jen se 14 body David Škranc. Čtyři hráči si také připsali šest a více doskoků a stejný počet přispěl čtyřmi a více asistencemi.

Viktor Půlpán z Pardubic
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Hosté měli výrazně méně vyrovnaný tým. Ve hře je drželi Pavel Slezák s 30 body a náhradník Michal Svoboda s 22, ale první porážce po šesti ligových výhrách nezabránili. Hosté ani jednou nevedli, ve třetí čtvrtině ale dokázali snížit sedmnáctibodové manko na pouhý bod.

Vicemistrovská Opava zvítězila na hřišti nováčka z Hradce Králové jasně 89:64, i když v poločase vedl favorit jen o bod. Zbytek utkání a zejména poslední čtvrtina, ve které domácí dali jen sedm bodů, se hrála pod taktovkou Slezanů. Pět hostujících hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů a náhradníci přestříleli domácí lavičku 37:12. Nejlepším střelcem zápasu byl ale královéhradecký Pavol Lošonský s 22 body.

V Kolíně rozhodl o vítězství Ústí nad Labem 92:90 Ladislav Pecka. Severočechům se povedla odveta za říjnovou domácí a ještě těsnější porážku (86:87). Domácím nepomohlo k výhře ani 29 bodů Prestona Purifoye, ústecký Pavel Houška dal 22 bodů, Pecka o čtyři méně.

Na výhře Olomoucka 99:89 v Praze nad USK se podílel 28 body a 10 doskoky Javonte Douglas a Hanáci vyhráli počtvrté za sebou.