Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Pardubice prohrály v osmifinále i s Fuenlabradou

Pardubice - Basketbalisté Pardubic prohráli i své druhé utkání v osmifinálové skupině Vyzývacího poháru. Po Besiktasi podlehli doma Fuenlabradě 73:79. A to i přesto, že téměř po celý zápas vedli. Osudnou se jim však stala závěrečná čtvrtina, ve které dali pouhých osm bodů, a Fuenlabrada v posledních pěti minutách výsledek otočila. Čtyřmi body se na výhře španělského celku podílel český reprezentant Luboš Bartoň.

Basketbal
zdroj: isifa/VLP autor: Luboš Jeníček

Pardubice, které nemohly nasadit zraněné hráče Bohačíka a Čarneckého, vstoupily do utkání sebevědomě a brzy si vypracovaly mírný náskok. Španělský sok sice ještě v závěru první čtvrtiny skóre otočil ve svůj prospěch, ale na dlouho to bylo ze strany hostů vše.

Domácí si neustále hlídali až sedmibodový náskok, který si přenesli až do závěrečné čtvrtiny. V ní však Pardubice postihlo naprosté selhání v útoku. Přes šest minut nedaly ani bod a Fuenlabrada ze stavu 58:65 otočila na 68:65. Celkem posledních 11 minut prohráli domácí 8:21 a Španělé si připsali do skupiny K druhou výhru.

Hlavní zásluhu na ní měl novozélandský rozehrávač Kirk Penney, který zaznamenal 21 bodů. Dalších 12 bodů přidala čerstvá podkošová posila Michael Hall. Bartoň hrál především v první půli a za 16 minut si připsal čtyři body a po jednom doskoku a získaném míči. Pardubice držely ve hře americké posily. Corey Muirhead zaznamenal 17 bodů, jen o dva body méně měl Maurice Hampton, který však všechny své koše proměnil už v první půli a po změně stran přispěl k pardubickému trápení.

"Soupeř ukázal hodně zkušeností. V rozhodujících okamžicích byli jeho hráči schopni najít své střelce v dobrých pozicích," řekl trenér Pardubic Jan Slowiak. "My jsme ukázali hodně vůle vyhrát, ale nechali jsme příliš mnoho prostoru jejich nejlepšímu střelci Penneymu. Také nás hosté zaskočili zónovou obranou. V tu chvíli nám docházela energie a už jsme tolik nenajížděli," zhodnotil utkání.

BK Pardubice - Fuenlabrada 73:79 (25:19, 46:43, 65:58)

Nejvíce bodů: Muirhead 17, Hampton 15, O. Peterka, Arnold a Černošek po 11 - Penney 21, Hall 12, Sánchez 10, Cortaberria 8, ...Bartoň 4. Trestné hody: 19/13 - 15/12. Fauly: 20:20. Trojky: 8:13.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy