Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Pardubice porazily jasně Prostějov a vedou semifinálovou sérii

Prostějov - 75:57 porazily pardubičtí basketbalisté své prostějovské soupeře, a vedou tak v sérii už 2:1 na zápasy. Jediná výhra je dělí od místa ve finále, které si mohou zajistit v dalším utkání na domácí palubovce.

Petr Bohačík slaví koš Pardubic
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

Prostějovu se stejně jako v předchozím utkání nedařila střelba a soupeř je podruhé za sebou udržel pod 60 body, což se přitom proti nim nepovedlo za celou sezonu ani Nymburku. "Věřili jsme, že to zlomíme, protože hrajeme už dlouho bez střelby," litoval prostějovský trenér Zbyněk Choleva. "Teď musíme zase věřit. My to umíme (hrát basketbal), tak snad se probudíme," dodal.

Jeho svěřenci skoro šest minut na přelomu první a druhé čtvrtiny nedali koš ze hry a v této pasáži se jejich vedení 16:13 proměnilo v manko 17:26. Krátce se ještě vrátili do zápasu a přiblížili se na dva body, ale soupeř vedený skvěle hrajícím pivotem Travisem Nelsonem už šanci nepustil. Ve třetí čtvrtině hosté odskočili do dvouciferného náskoku, v poslední části přesáhl rozdíl i dvacet bodů (47:68).

Nelson byl takřka neomylný, proměnil 12 ze 14 střel, zaznamenal 28 bodů a přidal devět doskoků. "V útoku podal excelentní výkon, ale cením si zejména jeho obranné činnosti, kterou dnes předvedl," řekl trenér Pardubic Dušan Bohunický. "Od prvního zápasu jsme toho hodně změnili, líp bráníme, vyvarovali jsme se chyb v útoku," pochvaloval si kouč vítězů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Prostějov – Pardubice

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

Prostějov - Pardubice 57:75 (17:24, 31:38, 45:57)

Nejvíce bodů: Švrdlík 18, Slezák 11, Pandula 9 - Nelson 28, Muirhead 13, Sanders 8. Rozhodčí: Dolinek, Kučera, Hošek. Fauly: 18:20. Trestné hody: 16/9 - 14/10. Trojky: 2:1. Stav série: 1:2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy