Ostrava - Jihlava

Pardubice porazily Děčín, Ústí se veze na vítězné vlně

Praha - Basketbalisté Pardubic zdolali v lize Děčín 98:77 a vyhoupli se na druhé místo tabulky za suverénní Nymburk. Nahrála jim i porážka Prostějova 61:77 v Ústí nad Labem, které prodloužilo svou vítěznou sérii už na pět zápasů.

Radost basketbalistů Pardubic
zdroj: ČT4

Na výhře Ústí nad úřadujícím vicemistrem měl lví podíl Kwamain Mitchell, který dal 30 bodů včetně pěti trojek a byl nejlepším střelcem dnešních utkání. Prostějov vedl v poločase o osm bodů, ale pak domácí soupeře jasně přehráli.

Pardubice si agresivní hrou v první půli zajistily téměř dvacetibodový náskok nad Děčínem, ale po přestávce to vypadalo na palubovce úplně jinak. "Vstup do třetí čtvrtiny je pro mě velkým zklamáním," řekl po zápase domácí trenér Dušan Bohunický. "Dostali jsme se do jednoduchých doskoků a místo toho, abychom hráli extrémně rychle dopředu, tedy to, co nás zdobilo v první půli, jsme se dostávali do postupného útoku a to nás hodně zabrzdilo," litoval.

Děčín toho využil a ve 25. minutě snížil na rozdíl osmi bodů. Domácí se však především zásluhou Čarneckého, jenž dal celkem 20 bodů, včas probrali a znovu získali kontrolu nad utkáním.

Před Děčín se dostala i Opava, která se posunula na čtvrté místo po výhře 95:81 na palubovce USK. Pražanům se vůbec nepovedla druhá čtvrtina, kterou prohráli 12:28, a navíc v této části zápasu přišli o Dalibora Faita, který utrpěl otevřenou zlomeninu kotníku. Třetí čtvrtinu vyhráli domácí 23:18, ale vinou chatrné obrany Opavě podlehli. O vítězství Slezanů se 24 body zasloužil Dokoupil.

"V druhé půlce jsme přesto, že hrál soupeř vabank do koše, nepolevili. Dát 95 bodů venku je pro nás v útoku jednička s hvězdičkou. Na Folimance se nevyhrává každý den. Jsem rád, že jsme do té druhé čtvrtky vstoupili vítězně," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Sestřih basketbalu NH Ostrava - Jindřichův Hradec

Výsledky 12. kola ligy basketbalistů

Ostrava - Jindřichův Hradec 100:78 (27:22, 47:38, 75:59)

Nejvíce bodů: Alič 26, Ruach 25, Willman 14, Číž a Folker po 10 - Novák a Tracey po 12, Ringgold 11, Vošlajer 10. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Nejezchleb. Trestné hody: 23/16 - 27/18. Fauly: 24:19. Trojky: 12:8.

Ústí nad Labem - Prostějov 77:61 (15:17, 32:40, 54:51)

Nejvíce bodů: Mitchell 30, Krakovič 18, Emerson 8 - Pandula 15, Kohout 12, Marko a Slezák po 8. Rozhodčí: Hošek, Kec, Linhart. Trestné hody: 20/10 - 27/16. Fauly: 19:21. Trojky: 9:5.

Pardubice - Děčín 98:77 (25:17, 51:33, 70:53)

Nejvíce bodů: Čarnecký 20, Muirhead 16, P. Bohačík 15, Sanders 13, Peterka 11 - Bosák 14, Venta 12, J. Houška a Landa po 11. Rozhodčí: Matějek, Baloun, Jeřáb. Trestné hody: 30/24 - 37/28. Fauly: 28:21. Trojky: 6:5.

USK Praha - Opava 81:95 (21:20, 33:48, 56:66)

Nejvíce bodů: Mareš 19, Chán 14, Šafarčík 11, Slavík a Vocetka po 10 - Dokoupil 24, Blažek 22, Kramný a Šiřina po 14, Sokolovský 13. Rozhodčí: Kučera, Galajda, Znamínko. Trestné hody: 14/8 - 16/14. Fauly: 19:19. Trojky: 9:11.

Brno - Svitavy 69:84 (23:15, 36:41, 55:59)

Nejvíce bodů: Zachrla 20, Cvetinovič 18, Šmíd 13 - Kyles 22, Kornowski 19, Sedlák 17, Macela 12. Rozhodčí: Vondráček, Kapl, Remenec. Trestné hody: 35/22 - 27/20. Fauly: 28:26. Trojky: 1:8.