MČR v půlmaratonu

Pardubice poprvé vyhrály pod koučem Sandersem, Prostějov bral body v Ústí

Pardubice - Basketbalisté Pardubic ve 25. kole NBL dali zapomenout na předchozí dvě porážky a vyhráli 78:71 nad Ostravou. Jejich nový kouč Levell Sanders se tak dočkal první výhry v trenérské kariéře. Překvapení se zrodilo v Kolíně, který doma přehrál Opavu jasně 89:76. O výhře rozhodli Středočeši už v první čtvrtině, v níž nastříleli 41 bodů.

Basketbal
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Pardubice v minulých zápasech podlehly Opavě a smolně po prodloužení i na palubovce USK, kde dosavadní hrající asistent Sanders debutoval v roli hlavního trenéra. Výhry se dočkal až teď, ale nerodila se lehce, protože Novou huť nezlomilo ani šestnáctibodové manko a během deseti minut otočila skóre 22:38 v pětibodové vedení. Teprve pak se Pardubičtí znovu chytli a v koncovce dovedli zápas k vítězství. Ostravě nepomohlo ani 25 bodů Luky Igrutinoviče.

Kolín předvedl proti Opavě raketový nástup do zápasu. V první čtvrtině domácí proměnili 15 z 18 střel a především zásluhou dvojice David Machač, Showron Glover získali vedení o 26 bodů. V úvodu druhé půle Středočeši utekli až na rozdíl 33 bodů a připravili Opavu o naději na zvrat. Machač si připsal 22 bodů a 11 doskoků.

Prostějovský Slezák se střelecky zaskvěl pod severočeskými koši

"Dnes se hrála jenom jedna čtvrtina, ve které, z pro nás nepochopitelných důvodů, jsme nebyli schopni reagovat vůbec na nic. Vypadalo to, že jsme basket úplně zapomněli. Tři čtvrtiny se potom už jen dohrávaly," konstatoval opavský kouč Petr Czudek. "41 bodů je v NBL rarita. Bohužel jsme u toho byli my. Ale špatná reklama je taky reklama," řekl bývalý reprezentační rozehrávač.

V duelu nejslabších týmů soutěže poslední Brno porazilo předposlední Jindřichův Hradec jednoznačně 87:62 a přerušilo sérii šesti porážek. Hlavní zásluhu na tom měl autor 30 bodů Roman Zachrla.

Prostějovští prodloužili svou vítěznou sérii v lize o devátý zápas. Na palubovce Ústí nad Labem vyhráli 96:85 hlavně díky výborné střelbě z dálky. V utkání dali 13 trojek oproti třem domácím. Exceloval Pavel Slezák, který proměnil sedm z jedenácti pokusů za tři body a celkem nastřílel 34 bodů. Postaral se tak o druhý nejlepší střelecký výkon sezony.