EP Benátky nad Jizerou

Pardubice jsou v problémech. I podruhé padly s Olomouckem a dostaly přes sto bodů

Střelecké hody nabídlo druhé utkání čtvrtfinále play-off nejvyšší basketbalové soutěže mezi Olomouckem a Pardubicemi. Jenže daleko propustnější byla obrana Východočechů, kteří po porážce 91:102 prohrávají v sérii s Hanáky už 0:2 na zápasy. Vítězný vstup do série má za sebou Děčín, který si poradil 84:79 s Opavou.

Ohlasy 2. čtvrtfinále play-off Olomoucko - Pardubice

Pardubicím se tentokrát podařilo ubránit Lukáše Palyzu, který byl s 29 body nejlepším střelcem prvního zápasu, ale na výhru to nestačilo.

Českému reprezentantovi sice dovolili jen osm bodů, ale Thomas Dunans jich zaznamenal 23, zatímco Jure Pelko přidal 21 a Javonte Douglas 19. Díky nim domácí převzali po úvodní čtvrtině vedení a už ho nepustili.

Výrazně dramatičtější průběh měl úvodní zápas série Děčína s Opavou, ve kterém si domácí vypracovali až čtrnáctibodový odstup.

Slezané se však pět minut před koncem dostali do dvoubodového vedení, ale Severočeši obrat nepřipustili a vyhráli o pět bodů.

Čtvrtfinále play-off ligy basketbalistů:

1. zápas:

Děčín - Opava 84:79 (21:20, 48:38, 61:59)

Nejvíce bodů: Šiška 17, Autrey a Pomikálek po 16 - Kouřil 22, Bujnoch a Klečka po 12.

2. zápas:

Olomoucko - Pardubice 102:91 (23:27, 48:46, 75:61)

Nejvíce bodů: Dunans 23, Pelko 21, Douglas 19 - Švrdlík 17, Půlpán 16, Singletary 13. Stav série: 2:0.