Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Pardubice budou hostit druhý ročník česko-polského Utkání hvězd

Praha - Utkání hvězd má v české basketbalové lize pevnou tradici, která se buduje od roku 1995, kdy se utkaly týmy Východu a Západu. Loni se ale proti sobě vůbec poprvé postavili hráči z dvou rozdílných soutěží - české Mattoni NBL a polské Tauron Basket Ligy. Zápas se odehrál ve Vratislavi a jeho druhý ročník tak bude hostit Česko, konkrétně pardubická ČEZ Aréna. Přímý přenos utkání sledujte v neděli od 15:30 na ČT sport a našem webu. 

All-Star game Česko - Polsko
zdroj: ČT sport

V Pardubicích se utkání hvězd hrálo od roku 2009 třikrát za sebou. I tentokrát doplní hlavní zápas doprovodné akce, nebude chybět soutěž ve střelbě trojek a ve smečovaní. V českém výběru má největší zastoupení mistrovský Nymburk, který "do boje" vyšle šest hráčů, z toho hned čtyři - Welsche, Bendu, Rančíka a Simmonse dokonce v základní sestavě. Na pozici rozehrávače se v úvodní pětce postaví domácí Levell Sanders. Češi mají soupeři co vracet, loni ve Vratislavi prohráli 104:109.

Projekt mezinárodního All-Star je v evropských podmínkách poměrně ojedinělý. "Uvažovali jsme o tom, jak utkání hvězd vylepšit, protože úroveň akce postupně upadala a zápas ztrácel na prestiži. A jelikož Poláci měli podobný problém, přišel nápad spojit síly," říká předseda Asociace ligových klubů Zdeněk Bříza.

Je nám líto, video expirovalo.
Hosté Sportovních zpráv: Zdeněk Bříza a Vojtěch Hruban

Češi mají soupeři co vracet nejen po sportovní stránce, loni ve Vratislavi prohráli 104:109. "Zápas samotný i ta show okolo byla skvělá a pro hráče i diváky to byl určitě zážitek. Krásná hala a spousta lidí, to muselo být příjemné pro každého," vzpomíná účastník vratislavského duelu Vojtěch Hruban.

Utkání hvězd bude letos poprvé součástí akce Každý koš pomáhá. "Dohodli jsme se s hráči, že dají za každý svůj bod 100 korun a pokud padne alespoň tolik bodů jako loni, tak by z toho mohla být docela slušná částka," míní Bříza.

Hlavní zprávy