EL a EKL UEFA 2023/2024

Ostrava zaskočila mistra, Nymburk má druhou čtvrtfinálovou výhru

Dominanci domácích týmů ve čtvrtfinálových sériích NBL narušila Ostrava. V regionálním derby dokázala vyhrát 84:82 na palubovce úřadujících mistrů z Opavy a vyrovnala stav série. I podruhé naopak uspěl Nymburk proti Olomoucku.

Nymburk měl zápas od počátku pod kontrolou a v prvním poločase vedl až o 18 bodů. Bezpečný náskok si udržoval i po přestávce, hosté snížili na konečný stav až osmibodovou šňůrou v poslední minutě.

O 15 bodů vítězů se postaral Sukhmail Mathon, nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body hostující Dupree McBrayer.

Opavu přišel po vyhrané úvodní čtvrtině draho výpadek ve druhé části, kterou mistrovský tým prohrál 11:24.

Manko sice dokázali po přestávce ještě zlikvidovat a tři minuty před koncem se dokonce dostali do jednobodového vedení, závěr ale vyšel lépe hostům.

Rashad Madden k výhře přispěl 22 body, kapitán domácích Jakub Šiřina nasbíral 15 bodů.

Výsledky čtvrtfinále basketbalové ligy mužů:

Nymburk – Olomoucko 69:61 (19:11, 36:23, 47:38)
Nejvíce bodů: Mathon 15, Bell 11, Finke 8 – McBrayer 23, Vogt 11, Bailey a Adamu po 9. Stav série: 2:0.

Opava – Ostrava 82:84 (28:23, 39:47, 65:71)
Nejvíce bodů: Šiřina 15, Zbránek a Kouřil po 13 – Madden 22, Rhodes 18, Heinzl a Michal Svoboda po 11. Stav série: 1:1.