BBV po 25 letech

Ostrava vybojovala důležité vítězství v boji o play-off nad prvním Děčínem

Ostrava - Ostravští basketbalisté potvrdili výbornou formu z posledních zápasů a upevnili si poslední osmé postupové místo do play-off. Ostrava vyhrála páté z uplynulých šesti utkání, když v dohrávce 30. kola ovládla dramatický duel s vedoucím týmem NBL Děčínem v prodloužení 85:83. Naopak Děčín v posledních zápasech hodně klopýtá a může přijít i o první místo, prohrál již své třetí z posledních čtyř utkání.

Ostrava v utkání s Děčínem zvítězila 85:83

Domácímu týmu se přitom nevydařil začátek zápasu a po necelých šesti minutách prohrával po třináctibodové šňůře Děčína o 14 bodů. Ještě do konce úvodní čtvrtiny ale dokázali Ostravané srovnat hru a dostali se do vedení, které si pak udržovali po většinu zápasu.

V úvodu závěrečné části vedli o 10 bodů, favorit ale těsně před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení už ale Děčínští na dokonání obratu nestačili a ve třetím vzájemném utkání v sezoně s Ostravou poprvé prohráli. Domácí střelecky táhl Luka Igrutinovič, který dal 27 bodů.

Výsledky 30. kola ligy basketbalistů Basketbalová Kooperativa liga mužů - 30. kolo:

Ostrava - Děčín 85:83 po prodl. (17:18, 40:36, 63:55, 71:71)

Nejvíce bodů: Igrutinovič 27, Bohačík 21, Číž 16, Kerr 12 - Šiška 20, Vyoral 18, Stria 13, Houška 10.