Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Opavští basketbalisté po výhře nad Děčínem opět ovládli Federální pohár

I třetí ročník Federálního poháru vyhráli basketbalisté Opavy. Čeští šampioni v repríze jarního ligového finále porazili ve slovenských Levicích Děčín 111:93. Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body děčínský Anthony Walton, který proměnil sedm z osmi trojek. Třetí místo obsadily Levice po výhře nad Komárnem 83:71.

Je nám líto, video expirovalo.
Final Four Federálního poháru

Po napadení Miroslava Kvapila po odpískání však Walton utkání nedohrál. Stejně jako opavský Martin Gniadek, který dostal druhou technickou chybu. "Byly tam trochu větší emoce, než by bylo zdravé, prostě nějaké staré křivdy," uvedl opavský kouč Petr Czudek.

"V prvním poločase to byl dobrý basketbal. Děčín střílel s obrovskou úspěšností, Walton střílel úžasně. Ten incident to pak trochu pokazil, ale možná je to lepší teď v přípravě a má to náboj," dodal.

K Waltonovi se přidali Matěj Svoboda s 18 body a nová posila Maksim Šturanovič, který dal 17 bodů. V dresu Opavy si připsal 16 bodů reprezentant Šimon Puršl, jenž přišel v létě z Brna. O bod méně dal Filip Zbránek.

"Třikrát jsme vyhráli, ale je to zatím jen příprava. My těžíme z toho, že jsme dlouho spolu a tím pádem máme před jinými týmy, které se teprve sehrávají, náskok," řekl po dalším úspěchu Opavy ve Federálním poháru trenér Petr Czudek.

Nejužitečnějším hráčem Final Four byl vyhlášen devětatřicetiletý opavský veterán Luděk Jurečka, jenž ve finále proměnil čtyři z osmi trojek a dal 14 bodů. "Potěšilo to. Nejsem nejmladší a každou takovou trofej si musím užívat, může být poslední," uvedl.

Federální pohár basketbalistů v Levicích:

Finále:
Opava - Děčín 111:93 (34:39, 68:54, 99:76) Nejvíce bodů: Puršl 16, Zbránek 15, Jurečka a Slavík po 14 - Walton 23, M. Svoboda 18, Šturanovič 17.

O 3. místo:
Levice - Komárno 83:71 (37:22, 56:34, 74:48)

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články