SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Opava zvládla duel s Pardubicemi, uspěly USK i Ústí

Nejvyšší basketbalová soutěž přinesla další strhující duel. Čtvrté Pardubice si chtěly na domácí palubovce vyšlápnout na aktuálně druhou Opavu, narazily ale na semknutého soupeře, který si odvezl vítězství 87:73. Vyhrálo také Ústí nad Labem, které porazilo Kolín (86:79), a pražské USK. To si doma vyšláplo na Svitavy (93:84).

Opavští basketbalisté si po vyrovnané úvodní čtvrtině vypracovali rozhodující náskok ve druhé části, kterou vyhráli o 14 bodů. Čtvrtý tým tabulky jasně předčili na doskoku a po přestávce už nedali soupeři šanci na zvrat.

Hráči USK v útočně laděném utkání zaskočili Svitavy výborným úvodem a první čtvrtinu vyhráli 32:23. Ve druhé sice hosté sérií 10:0 skóre stáhli a hru vyrovnali, domácí ale po přestávce znovu odskočili až na 18 bodů. Svitavy se sice znovu dostaly do kontaktu, hráči USK ale koncovku i díky 51procentní úspěšnosti tříbodové střelby zvládli.

"My jsme dneska přijeli úplně bez obrany, nevím, co se s námi dělo. Dostali jsme strašně moc bodů, a i když jsme měnili obrany, nic nám nevycházelo. Pouze asi dva nebo tři úseky jsme dokázali souvisleji bránit, ale zase jsme byli na druhé straně impotentní v útoku," posteskl si trenér Svitav Lukáš Pivoda.